Черкаські школи розраховують на повну модернізацію завдяки співпраці із NEFCO

На дві школи Черкас з чотирьох, в яких зараз проводять енергетичний аудит, чекає повна термомодернізація – утеплення фасадів, заміна вікон та дверей на енергоощадні, встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Навчальні заклади обласного центру отримали шанс підвищити енергоефективність в рамках співпраці з міжнародною фінансовою установою NEFCO. Нині енергоаудит розпочато у школі № 9, 21, 26 та 30.

Інвестиції у реалізацію енергоощадного проекту буде залучено за допомогою детального бізнес-плану, який впродовж місяця розробить менеджер шведської компанії Grontmij Мікаель Йонсон, та доданих до нього звітів з енергоаудиту по чотирьом обраним об'єктам. Примітно, що для комплексного обстеження були обрані черкаські школи з найбільшим енергоспоживанням – для більшої наочності проекту.

Безпосереднє проведення заходів з енергозбереження розпочнеться після затвердження бізнес-плану містом та NEFCO. За словами Мікаеля Йонсона, окупність подібних проектів зазвичай становить чотири роки.

Черкаси, які мають значний досвід впровадження енергозберігаючих технологій - переобладнання котелень із газу на альтернативні види палива, встановлення когенераційних установок, заміна вікон та утеплення фасадів навчальних та медичних закладів, розраховують за допомогою проекту NEFCO зменшити навантаження на бюджет. Адже сьогодні із 100 млн гривень, які місто витрачає на оплату енергоносіїв, 60  млн гривень йде на навчальні заклади. 

По темі: Черкаси щорічно економлять понад 19 млн грн завдяки новим котлам і будинковим тепловим пунктам

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка