Черкаські кав'ярні заохочують відвідувачів відмовитися від одноразових стаканчиків

У Черкасах кав'ярні заохочують відвідувачів відмовитися від використання одноразових стаканчиків і приходити зі своїми чашками.

Напій, який наливають у принесену тару, коштує дешевше, передає 24tv.ua

Таким чином, кафе мотивують черкащан відмовлятись від одноразових стаканчиків, зокрема, і паперових, бо в них також міститься пластик, який довго розкладається і забруднює середовище.

«Сидячи в кафе можна побачити, скільки людей беруть каву з собою, а потім більшість смітників у місті завалені одноразовими стаканчиками, - каже ініціаторка еко-ідеї Лідія Криштоп, яка підглянула її у Львові. - Такі відходи не придатні для вторинної переробки і тому потрапляють на смітник або у вогнище».

Черкащанка вже кілька місяців тестує в обласному центрі ідею ходити у кафе з власною чашкою. «Спершу баристи дивувалися проханню налити кави в особисту чашку, - каже вона. - Зайві 200 грамів ваги у сумочці можуть врятувати черкаське довкілля - тепер я не розлучаюсь із термочашкою».

До речі, у Львові відмовилися від одноразових стаканчиків у минулому році. Спочатку одна кав'ярня пропонувала за це знижку від 5% до 10 %, а потім долучилися й інші заклади.

Зараз вже понад десяток закладів у Черкасах пропонують знижку на напій, якщо відвідувач прийшов з власною тарою.

"Якщо ви берете каву у термочашку, то вона на смак буде відрізнятися, тому що таке горня зберігає певну температуру», - зауважила адміністраторка кафе Наталія.

Паперові стаканчики не можна віднести до групи безпечних відходів - вони токсичні, зазначила еколог Людмила Ткаченко. «В ідеалі для таких відходів необхідно встановити окремі контейнери, - розповідає вона. - До речі, кришечка, яку часто дають у кав'ярнях, аби не обпекти губи та язик, розкладається ще більше за стаканчики - 200 років».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка