Через забруднення повітря щороку помирають 5,5 млн людей

Близько 5,5 мільйонів чоловік у всьому світі щорічно передчасно вмирають через забруднення повітря, йдеться в доповіді американської дослідницької організації Health Effects Institute (HEI), представленому на зборах Американської асоціації з просування науки, пише портал energy-fresh.
Основна причина смертності від брудного повітря – токсичні мікрочастинки від викидів електростанцій заводів, вихлопні викиди транспортних засобів, а також забруднення повітря від спалювання вугілля і деревних відходів. Вдихувані людиною токсичні мікрочастинки серйозно підвищують ризик хвороб серця, спричиняють респіраторні ускладнення і навіть онкологічні захворювання.
Більше половини смертей через якість повітря припадають на Китай та Індію. Вчені відзначають важку ситуацію з екологією в таких великих мегаполісах, як Нью-Делі і Пекін.

«У Делі або Пекіні забруднення становить 300 мікрограмів на кубометр повітря. Допустима цифра повинна бути приблизно 25-30 мікрограмів», - цитує телерадіомовна корпорація BBC вченого Дана Грінбаума з HEI.

Вчені відзначають, що проблема забруднення повітря виходить на передній план, тому що викликає більше смертей, ніж інші глобальні фактори ризику, наприклад, недостатнє харчування, ожиріння, алкогольна або наркотична залежність тощо.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка