Через природні катастрофи, викликані кліматичними змінами, за 20 років країни втратили близько $6 трильйонів

В результаті кліматичних змін держави втратили в цілому до 6 трильйонів доларів, йдеться в доповіді ООН. При цьому зазначається, що фінансові витрати через природні катастрофи дійсно значні, проте у більшості випадків реальні цифри замовчуються, повідомляє інформагентство РИА-Новости

«Погодні умови і кліматичні зміни є основними причинами небезпек, і ця доповідь показує, що світ розплачується за це високою ціною людських життів (понад 606 тисяч людей загинули за 20 років через лиха, викликані кліматичними змінами). Економічні втрати є основними викликами для розвитку в багатьох менш розвинутих країнах, які намагаються боротися зі зміною клімату і бідністю. У довгостроковій перспективі, угода в Парижі про скорочення викидів парникового газу буде значним внеском у скорочення збитків і втрат через катастрофи, які частково викликані глобальним потеплінням і збільшенням рівня моря», — заявила спеціальний представник ООН зі зменшення небезпеки лих Маргарета Вальстрем.

Так, за даними ООН, понад 90% всіх великих катастроф, що відбулися за останні 20 років, були спричинені метеорологічними та природними катаклізмами. 

З 1995 року за лих, викликаних кліматичними змінами, загинули 606 тисяч осіб, а близько 4,1 мільярда людей були поранені. Найбільше від природних катаклізмів страждають США, де відбулося 472 подібних випадки, Китай (441), Індія (288), Філіппіни (274) та Індонезія (163).

Зазначається, що 1,891 трильйона доларів, які країни втратили через катаклізми за 20 років, насправді є лише 35% від ймовірної загальної суми. За оцінками ООН, реальні втрати через природні катастрофи, включаючи цунамі і землетруси, за цей час можуть становити до 6 трильйонів доларів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка