Через промисловість екологія потерпає все більше

Індустріальна економіка завдає екологічних втрат довкіллю. Вже відчутні негативні наслідки - змінився природний зовнішній вигляд планети, довкілля стало масово забруднюватись. Виникла загроза для розвитку та існуванню людства. 

На що впливає цивілізація? При видобуванні вугілля нищаться ґрунти; забруднюються водойми шахтними, дренажними і шламовими водами. Біля шахт появляються і зільшуються золовідвали і відвали пустої породи, котрі змінюють природний рельєф. Потім вугілля спалюється на великих ТЕС, для котрих відводять кілька квадратних кілометрів землі. Для роботи ГЕС створюють водосховища, котрі затоплюють великі території; це змінює мікроклімат і рельєф. Атомна енергетика витрачає значні об’єми води і виробляє відходи, проблема ліквідації яких в жодній країні світу ще не вирішена належним чином. Є загроза аварій АЕС. 

Читайте також: Нова розробка "Київської політехніки" покращить екологічну ситуацію в Україні

Екологічно деструктивним є забруднення атмосфери. В атмосферу надходять токсичні і кислотоутворюючі речовини: окис вуглецю, окиси азоту і окиси сірки. Окреме місце займають парникові гази. Парниковий ефект майже повністю пропускає сонячну радіацію до Землі і помітно затримує теплове випромінювання земної поверхні. Посилення парникового ефекту має наслідком підвищення температури поверхні Землі, а отже глобальних змін клімату - приблизно з 1950 року почалось неухильне зростання середньорічної температури. Щорічні емісійні викиди двоокису вуглецю станом на 1990-ті роки становили в середньому близько 23 млрд. т, а в 2009 році впевнено перевищили позначку 30 млрд. т. 

Парниковий ефект проявляється у наступному:

підвищується температури поверхні Землі (з початку ХХ ст. зросла на 0,85º); 

- збільшуються інтенсивні опади - збільшується ризик руйнівних повеней;

- тануть льодовики, зростає рівень Світового океану і затоплюються прибережні території;

- появляються більш сильні вітри, руйнівні урагани, тайфуни і смерчі;

- сильні посухи в самій глибині материка;

- зменшується прогнозованість погоди;

- змінюється показник кислотності поверхневих вод Світового океану. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка