Через 5 років Україна планує заміщувати 10 млрд куб. м газу за рахунок поновлюваних джерел енергії

Реалізація національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року дозволить Україні замістити 10 млрд куб. м газу за рахунок  поновлюваних джерел енергії, повідомляє інформаційне агентство ЛігаБізнесІнформ.

Як зазначає голова Держенергоефективності Сергій Савчук, план дій охоплює розвиток всіх відновлюваних джерел енергії, проте особлива увага приділятиметься біоенергетиці. Приміром, в 2020 році потужність біоелектростанцій для виробництва електроенергії повинна становити 950 МВт. Щодо необхідних ресурсів для розвитку цього напрямку, то Сергій Савчук переконаний, що вони є практично в кожній області України. Крім того, голова Держенергоефективності повідомив, що структура земельних угідь країни дозволяє використовувати (без будь-якого ризику для сільського господарства) близько 4 млн га сільськогосподарських земель для вирощування енергетичних культур.

«Сьогодні сектор біоенергетики фактично заміщує близько 3 млрд куб. м газу на рік. Використовується понад 3650 МВт теплової потужності на біомасі, - зауважив Савчук. - Відповідно до плану, в 2020 році передбачається заміщення в 7,2 млрд куб. м газу на рік завдяки реалізації виключно біоенергетичного потенціалу країни».

Саме тому на найближчу перспективу в Україні заплановане будівництво заводів з виробництва пелет і котлів, що працюють на біопаливі; співпраця щодо виробництва біоетанолу другого покоління, а також вирощування енергетичних культур.

Обсяг необхідних для виконання плану інвестицій сягає близько €17 млрд. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка