Через 5-10 років сонячні батареї та електромобілі можуть стати буденністю

Європейське суспільство суттєво змінює підходи до електричної енергії, як сфері споживання, так і у її виробленні. Виробництво електроенергії перестає бути монополією великих централізованих підприємств, котрі належать великим структурам. До 2025 року будь-хто зможе виробляти і зберігати енергію. Такий прогноз експертів UBS, великого приватного банку, активи котрого перевищують $1,5 трлн, котрий є одним з провідних інвестиційних закладів планети, повідомляє dsnews.

Електроенергія продовжує «зеленіти», тобто, все більше вироблятися з відновлювальних джерел. Ця енергія стане не дорожчою, а навіть дешевшою, від традиційної. Три фактори сприяють цьому – доступні електромобілі, прогрес в області сонячної енергетики і суттєве зниження вартості панелей.  

Сонячна енергетика стала досить конкурентоздатною. Найбільшим її недоліком було непостійне енергоспоживання. Але тут в гру скоро вступлять електромобілі і акумуляторні батареї високої ємкості.


До 2020 року масовий електромобіль майже зрівняється по ціні з авто, де є традиційний двигун внутрішнього спалювання. Але він буде щороку економити на паливі до 2 тисяч євро, стане більш окупним. Це забезпечить стрімкий ріст електромобілів, особливо в країнах з дорогим бензином.

Синергія масового випуску електромобілів і акумуляторів приведе до того, що біля 2020 року в європейській енергосистемі виникне перелом. Очікується суттєвий ріст на стаціонарні акумулятори, котрі будуть використовуватися в приватних будинках. Накопичення енергії для домогосподарств стане фінансово привабливим в комбінації з системою сонячного електропостачання і електромобілем. 


З 2020 року для середнього споживача в Німеччині, Італії  і в більшій частині Європи, придбання домашньої сонячної електростанції з 20-ти літнім життєвим циклом разом з невеликою батареєю і електромобілем окупиться за 6-8 років. Іншими словами, купивши систему в 2020 році, середній європеєць 12 років буде отримувати безкоштовну електроенергію.

Для домогосподарства система буде працювати наступним чином: електромобіль заряджається вночі, сонячні панелі забезпечують електроенергією вдень, а надлишок буде накопичуватися в батареї, котра може розряджатися ввечері, щоб забезпечити будинок.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка