Через 20 років температура повітря в Африці і на Близькому Сході підніметься до 56 °C

У літні місяці температура на Близькому Сході і у Північній Африці підвищиться до рекордних 56°C через глобальне потепління.

Про це йдеться у досліженні Центру досліджень клімату та атмосфери (CARE-C) Кіпрського інституту та Інституту хімії Макса Планка, опублікованому у журналі Climate and Atmospheric Science, передає hightech.fm

«Використовуючи індекс величини теплової хвилі і всеосяжний комплекс регіональних кліматичних прогнозів, ми виявили, що На Близькому Сході і у Північній Африці виникнуть безпрецедентні надекстремальні умови, якщо не будуть прийняті радикальні заходи проти глобального потепління, - зауважують науковці. - Надмірно високі температури - до 56 °C і вище - будуть тривати кілька тижнів і становитимуть небезпеку для життя людей».

До кінця століття близько половини населення на Близькому Сході і у Північній Африці - приблизно 600 мільйонів чоловік - може піддаватися впливу щорічно повторюваних над - і ультраекстремальних теплових хвиль. Очікується, що більше 90% населення відчує на собі руйнівні для здоров'я погодні умови.

У своїй роботі вчені використовували перший у своєму роді багатомодельний ансамбль кліматичних проекцій, розроблений спеціально для географічної області MENA(Middle East and North Africa Region). Потім дослідники спрогнозували майбутні спекотні періоди і охарактеризували їх за допомогою індексу магнітуди теплової хвилі. Він дозволяє кількісно оцінити інтенсивність окремих подій, враховуючи як їх тривалість, так і саму температурну аномалію.

«Інтенсифікація теплових хвиль в і без того суворому, жаркому і посушливому середовищі матиме прямий негативний вплив на здоров'я людини, сільське господарство, водопостачання та енергетику, і багато інших соціально-економічних секторів, - пояснюють вчені. – Приміром, тепловий стрес може призвести до істотної втрати продуктивності праці, а також може бути пов'язаний з конфліктами і міграцією, більшість популяцій верблюдів, великої рогатої худоби та кіз розташовані у районах з високою вразливостю».

В умовах високих викидів і концентрації парникових газів в деяких частинах Близького Сходу, наприклад, поблизу Перської затоки, сукупний вплив високої температури і вологості, за прогнозами, досягне або навіть перевищить порогові значення для адаптації людини.

Регіон також характеризується вираженою нерівністю, і очікується, що бідні верстви населення найбільше постраждають від впливу зміни клімату на водні та земельні ресурси, охорону здоров'я та енергетичні системи.

«Населення Близького Сходу і Північнох Африки, включаючи країни північного, східного та Південного Середземномор'я, у даний час наближається до мільярда людей, і, за прогнозами, у найближчі десятиліття буде швидко збільшуватися, крім того, рівень урбанізації високий і збільшується, при цьому очікується подальша концентрація населення у великих мегаполісах, - ззаначають вчені. - Очікується, що додатковий тепловий стрес, як правило, фактор, який не враховується у глобальних і регіональних кліматичних прогнозах, буде введений у результаті ефекту міського теплового острова».

Дослідники мали на меті оцінити здатність багатомодельного ансамблю моделювати клімат з акцентом на екстремальні температури в теплу пору року, прогнозувати характеристики теплових хвиль для регіону MENA при сценарії високих концентрацій парникових газів і оцінка потенційного впливу екстремальних теплових умов на населення. «Ми розглядаємо аспекти теплових хвиль, які, як очікується, матимуть наслідки для здоров'я людини і суспільства, - пояснюють вчені. - До них відносяться величина, амплітуда, тривалість і частота теплових хвиль».

Такі детальні дослідження у цьому регіоні раніше не проводилися. Наукове співтовариство, яке займається моделюванням регіонального клімату, в основному зосереджено у Європі та Північній Америці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка