Через 2 роки Житомир на 95% забезпечуватиметься теплом завдяки біопаливу

Вже до 2021 року на альтернативне паливо – щепу – переведуть 95% системи теплопостачання Житомира. Зараз у місті встановлена майже половина індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхівках, які підключені по районних котелень РК-10 та РК-11. Загалом до кінця цього року їх буде змонтовано 119.

Все обладнання вже придбане підприємством КП «Житомиртеплокомуненерго». Встановлені ІТП дають технічну можливість подачі води в опалювальний період. Йдеться про райони Малікова та Максютова. Електростанції, на базі декількох районних котелень, будівництво яких має завершитись за 2 роки, і які працюватимуть на щепі, забезпечать тепло для підігріву води цілий рік за рахунок побічного тепла.

Нагрів води побічним теплом економічно більш вигідний за газовий чи електричний. Для порівняння на сьогодні: вартість 1 гкал отриманої при використанні газу складає 1670 грн, при нагріванні електричним бойлером – 2000 грн, за рахунок використання побічного тепла – 800 грн. Таким чином, коли електростанції розпочнуть працювати, житомирянам стане вигідніше відмовитись від бойлерів та перейти на централізоване гаряче водопостачання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка