Чехи мають намір відновити будівництво каскаду міні-ГЕС на річці Шопурка

У селищі міського типу Великий Бичків(Закарпатська область) мають намір відновити будівництво каскаду семи малих гідроелектростанцій на річці Шопурка.

Реалізацію тимчасово призупиненого проекту обговорили з керівником ОДА Ігоря Бондаренко представники чеської компанії «Мавел» 6 листопада, передає novzak.uz.ua

ГЕС дериваційного типу будуватимуть з невеликою греблею та обвідним каналом. Вся вода, яку заберуть для гідроелектростанції, повертатиметься назад у річку, і це ніяк не впливатиме на її якість або хімічний склад, зауважив член ради директорів АТ «Mavel» Ян Шіп.

Проектом також передбачено рибохід, який дозволить мігрувати вгору та вниз по річці іхтіофауні. Також ГЕС дозволить моніторити паводки: завчасно оцінювати масштаб та попереджати населення прибережних районів.

«Проект дозволить генерувати «зелену» електроенергію з відновлювального джерела – води, використовуючи гідропотенціал річки, - зазначив член ради директорів АТ «Mavel» Ян Шіп. - Це дасть можливість зменшити споживання палива на базі вуглеводів, викиди в атмосферу парникових газів і поліпшити екологію в цілому».

Загалом, на 13-ти кілометрах річки Шопурки - гірської притоки Тиси  - інвестори збираються побудувати аж 9 МГЕС – 7 у Великому Бичкові й 2 – у Кобилецькій Поляні.

У Закарпатській облдержадміністрації створять робочу группу для детального вивчення проблем, з якими стикнулася компанія в ході реалізацію проекту. "Проведемо двосторонню зустріч і визначимо, як рухатися далі», – резюмував Ігор Бондаренко.

Компанія «Мавел» заснована у 1990 році займається виробництвом турбін для ГЕС потужністю від 30 кВт до 30 МВт і поставляє продукцію у 43 країни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка