Чехія планує відмовитися від вугілля на пять років раніше

Чехія розгляне можливість перенести відмову від вугілля з 2038 на 2033 рік.

Відповідну рекомендацію Міністерство промисловості направила у Державну комісію для вивчення більш раннього виходу 24 травня, передає world-energy.org

Центральноєвропейська країна використовує вугілля для виробництва трохи менше половини своєї електроенергії, але прагне різко скоротити його у найближчі десятиліття в рамках програми декарбонізації.

Нещодавно найбільша комунальна компанія країни, більша частина якої належить державі, оголосила про план закрити більшість своїх вугільних електростанцій до 2030 року, скоротивши частку вугілля у своїй виробничій структурі до 12,5% з 36% у 2020 році.

Державна комісія з майбутнього вугілля рекомендувала дату закінчення 2038 року в грудні, вибравши середню дату з трьох варіантів. Проте соціал-демократи молодшої правлячої партії заявили, що вихід з 2033 року буде найбільш підходящим, погодившись з екологічними групами.

«В світлі різкого зростання цін на викиди комісія повинна розглянути альтернативи більш ранньому виходу, ніж рекомендована дата 2038 року, і оцінити вплив на внутрішній енергетичний ринок, - заявив міністр промисловості Карел Гавлічек, призначений головною правлячою партією АНО. - Це збалансований компроміс».

Цільова дата 2038 року, яка очікувала схвалення уряду, є однією з найпізніших в Європі, але все ще нарівні з сусідньою Німеччиною.

Вугільні заводи Чеської Республіки належать CEZ і приватним групам Sev.en Energy і Sokolovska Uhelna.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка