Частка вугільної енергетики у світі впала до мінімума з 2003 року

Все більше число енергогенеруючих компаній по всьому світу відмовляються від вугілля, віддаючи перевагу природному газу або енергії атома. Частка електроенергії, згенерованої вугільними електростанціями світу, продовжує знижуватися. За підрахунками експертів компанії BP, в 2019 році частка «вугільної» електроенергії в світовому енергобалансі скоротилася на 0,5 п.п. – до 27%, а її загальний обсяг склав 157,9 ексаджоуля, повідомляє Металлургпром.

Внаслідок такого зниження частка виробленої електрики на вугільних електростанціях всього світу виявилася найменшою з 2003 року. При цьому загальне споживання вугілля в світі за рік скоротилося на 0,6%, проте його виробництво зросло на 1,5%, що призвело до падіння світових цін на цей вид палива. В результаті обсяги світової торгівлі вугіллям скоротилися в 2019 році на 1,3%, що стало першим зниженням з 2015 року. Найсильніше скоротили експорт вугілля США, Австралія і Колумбія, імпорт – країни Європи, Японія і Південна Корея.

Внутрішнє споживання вугілля продовжило рости в Китаї, Індонезії та В'єтнамі, а також Індії, де приріст виявився мінімальним з 2001 року. Загальне споживання вугілля в 37 країнах Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) скоротилося до мінімуму за історію підрахунків.
Загальносвітовий тренд декарбонізації економіки формує нову реальність і змушує енергетичні компанії коригувати свої стратегії і переглядати портфель активів, відзначає найбільший енергохолдинг України ДТЕК. Заміщення високовуглецевої генерації на низьковуглецеву істотно відіб'ється на економіці і соціальному середовищі регіонів, де працюють вугільні підприємства холдингу.

Україна стала активним учасником процесу трансформації вугільних регіонів і позначила це як одне з пріоритетних завдань на шляху до вуглецевої нейтральності. Український уряд створив Координаційний центр трансформації вугільної промисловості, а Європейська комісія разом c міжнародними фінансовими інститутами фіналізують програму вугільної трансформації для Західних Балкан і України, яка надасть експертні знання та підтримку країн в перехідний період.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка