Час зарядки твердотільних акумуляторів зменшили до 60 хв

Науковці з Юліхського дослідницького центру(Німеччина) розробили твердотільні акумулятори, які заряджаються за одну годину замість звичайних 10-12 годин.

Результати дослідження опубліковані в журналі ACS Applied Materials & Interfaces, передає hightech

Німецькі інженери знайшли спосіб знизити занадто високий опір на межі електрода і електроліту, що перешкоджає швидкій зарядці у твердотільних акумуляторів, завдяки використанню компонентів із схожих по структурі і текстурі матеріалів.

«Анод, катод і електроліт виконані з фосфатних сполук, - розповідає керівник дослідження доктор Герман Темпель. - Завдяки цьому нам вдалося домогтися заряду у 3 кулона при ємності 50 мА•год/грам».

За словами вченого, нова технологія дозволяє збільшити швидкість заряджання акумулятора в 10 разів. В ході випробувань накопичувач витримав 500 циклів зарядки і розрядки без втрати стабільності. Ємність при цьому знизилася лише на 16%.

"Компоненти для батареї коштують дешево, а процес виробництва не вимагає великих витрат, - підкреслив Герман Темпель. - До того ж при виготовленні твердотільних акумуляторів такого типу майже не застосовуються токсичні речовини, які потрібні для створення літій-іонних накопичувачів".

Інженери з Юліхського дослідницького центру вже запатентували технологію. За їх розрахунками, на практиці ємність твердотільного акумулятора складе 120 мА•год/грам, що можна порівняти з літій-іонними аналогами. 

За словами розробників, твердотільні акумулятори з прискореною підзарядкою можна буде використовувати не лише у електромобілях та гаджетах, а й у портативних медичних пристроях. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка