Бундестаг прийняв закон про припинення використання викопного вугілля в енергетиці

Бундестаг прийняв закон про припинення використання викопного вугілля в енергетиці до 2038 року.

Про це свідчать результати голосування на пленарному засіданні в п'ятницю, 3 липня, передає warandpeace

Закон про припинення використання викопного вугілля (Kohleausstieggesetz) передбачає вихід з вугільної енергетики до 2038 року, реалізуючи таким чином рекомендації створеної урядом комісії "Зростання, структурні зміни та працевлаштування", яка більш відома як "вугільна комісія". До 2022 року вироблення енергії з викопного вугілля має знизитися на 15 ГВт, до 2030 року - ще на 16 ГВт.

Депутати також проголосували за законопроект спрямований на структурну підтримку регіонів, в яких вугільна енергетика є основним джерелом енергії. Цей документ передбачає фінансову підтримку північному Рейну-Вестфалії, Саксонії-Ангальт, Саксонії та Бранденбургу для забезпечення зайнятості людей, які втратять роботу через реформу.

За результатами голосування законопроекти підтримали більшість депутатів. "Після Hammelsprung ("баранячий стрибок", одна з процедур голосування в Бундестазі, коли депутати залишають пленарний зал, а потім повертаються через різні двері, які відповідають голосам" за"," проти "і" утримуються " - ред.) очевидно, що законопроект прийнятий абсолютною більшістю, - заявив головуючий на засіданні член Президії Бундестагу Вольфганг Кубики. - Щоб колеги могли знати конкретні результати, всього проголосували 554, за - 314, проти - 237, утрималися троє".

Проти закону виступають екологічні активісти Німеччини, вони вважають 2038 рік занадто пізньою датою для закінчення використання вугілля, частина закликає закрити теплоелектростанції на вугіллі вже до 2025 року, деякі вважають, що це потрібно зробити до 2030 року. Активісти влаштовують акції протесту з цього питання, так напередодні руху Extinction Rebellion і Jugendrat застали зненацька канцлера Ангелу Меркель у коридорі Бундестагу, влаштувавши гучну акцію у декількох метрах від неї, на відео акції було добре помітно, що глава уряду здригнулася від різких вигуків і активності молодих екологів. У п'ятницю ж активісти Greenpeace піднялися на дах будівлі Рейхстагу, де якраз проходило обговорення законопроекту, і вивісили транспарант "майбутнє без вугільної енергетики".

За даними Федерального мережевого агентства станом на 1 квітня 2020 року, вироблення електроенергії з вугілля в країні становить 42 ГВт. За даними ж Федерального статистичного відомства, оприлюдненими у травні, частка вугільної енергетики в першому кварталі в загальному виробленні склала 22,3%. Вітряні електростанції при цьому в цей же період вперше вийшли на перше місце - вони змістили якраз ТЕС на вугіллі, частка яких в четвертому кварталі 2019 року становили 31,2% (ВЕС - 26,8%).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка