Буковинець власноруч змайстрував сонячний концентратор і тепер споживає газу на третину менше

Мешканець Кіцманя, вчитель трудового навчання Михайло Пукало користується опаленням, що дозволяє економити газ на третину. Разом зі своїми учнями він змайстрував також сонячну піч, на якій швидко готується їжа, пише Молодий буковинець.

Система, що обігріває будинок Михайла Пукала взимку, корисна й улітку. З її допомогою чоловік підігріває воду для басейну та поливу грядок. Система опалення проста. Це параболічні дзеркала, що збирають сонячну енергію.

«Особливість роботи цієї системи опалення звичайна, – каже Михайло Пукало. – Тут не потрібно регуляторів, поворотних систем. Потрібне лише сонячне проміння. Взимку ця система діє навіть краще, ніж улітку. Бо сонечко знаходиться низько, а коли сходить, то відразу світить на ці сонячні колектори».

Опалення, що економить, пан Михайло створив торік і вже випробував вдома.

«Я зробив установку на шість метрів, – каже чоловік. – На все затратив 2,5 тисячі гривень. Думаю, що було б і менше, бо купив рулон дзеркальної плівки, яку не продають метрами, а лише в рулоні. Там – кількадесят метрів плівки. А в мене на установку пішло всього 12 метрів. Економія газу відчутна, його витрачається на третину менше».

Наразі пан Михайло вирішив удосконалити свою установку. Так, дзеркала будуть довшими.

«Сонячні колектори мають бути довгі. Коли сонце світить, падіння має дорівнювати куту відбивання. Для цього довжина колекторів повинна бути 10-15 метрів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка