Британців хочуть зобов’язати використовувати контейнери для харчових відходів

Всі домогосподарства Англії планують забезпечити контейнерами для збору харчових відходів.

Про це йдеться у новому плані сталого використання ресурсів і боротьби з відходами, з яким Міністерство навколишнього середовища, продовольства і сільськогосподарського розвитку Великобританії незабаром ознайомить громадськість, передає ТАСС

На даний момент контейнерами для харчових відходів користується лише третина англійців, тоді як у Шотландії даний показник перевищує 50%, а в Уельсі - досягає 100%.

Передбачається, що нововведення дозволить знизити на сміттєзвалищах викиди метану - потужного парникового газу і скоротити використання викопного палива.

Як підкреслив міністр інвестицій Великобританії Грем Стюарт, утилізація харчових відходів за допомогою технології анаеробного розкладання відкриває перед країною "дивовижні можливості". В процесі метанового бродіння харчові відходи розкладаються під впливом різних бактерій, утворюючи тверді залишки (шлам), які можна застосовувати як добриво, і біогаз, який можна використовувати для опалення і електрогенерації.

Шарлотта Мортон, що очолює Асоціацію анаеробного зброджування і біоресурсів (Anaerobic Digestion and Bioresources Association), вважає спалювання харчових відходів і їх захоронення на полігонах абсурдними. «Потрібні негайні дії з боку уряду щодо ефективної утилізації органічних відходів, які дозволять скоротити використання викопного палива», - підкреслила вона.

Проти установки контейнерів для харчових відходів у всіх домогосподарствах можуть виступити місцеві ради, які будуть змушені виділити на реалізацію ініціативи додаткові кошти.

Остаточне рішення поки не прийнято. План винесуть на громадське обговорення.

Півтора місяці тому Великобританія запустила програму зі скорочення харчових відходів, вартість якої оцінюється у 15 млн. фунтів стерлінгів. На додачу, у цьому році країна відмовилася від використання пластикових мікрогранул у косметичній продукції. Уряд анонсував заборону на пластикові трубочки і ватні палички.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), щороку близько третини всіх продуктів харчування, які виробляються у світі, - близько 1,3 млрд тонн - не використовуються: псуються, губляться, викидаються.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: