Британці побудують першу у світі лагунну електростанцію

Після затвердження проекту з будівництва найбільшої у світі вітряної електростанції (потужності якої розміщені на воді), уряд Великобританії погодився на ще один «зелений рекорд». Цього разу винахідливі британці планують побудувати перші у світі лагунні електростанції (ЛЕС). У шести британських лагунах величезні греблі будуть утримувати припливи і відпливи, а за рахунок ваги цієї води будуть працювати турбіни електростанцій, повідомляє інформаційне агентство УНІАН

4.jpg

Піонером амбіційного проекту стане лагуна міста Свонсі (Уельс): збудована тут електростанція забезпечить енергією 155 тис. будинків.
 
Наразі кошти на ЛЕС у Свонсі вже зібрані. На даний момент міністерство енергетики Британії розглядає проект наступної подібної електростанції у місті Кардіфф (південний Уельс).
  
Принцип роботи

ЛЕС працюють за принципом «шлюзних воріт». На початку припливу ворота у дамбах закриваються, відкриваючись лише у момент максимального припливу: завдяки створеному тиску, вода вривається всередину лагуни, рухаючи турбіни. Перед відливом ворота закриваються і випускають воду лише за максимального падіння рівня води навколо лагуни – таким чином потік ще раз крутить турбіни.

2.jpg

Переваги використання
 
Окрім екологічності проекту, ЛЕС (на відміну від сонячних та вітрових електростанцій) спирається на передбачуваний щоденний ритм припливів та відпливів. Що стосується шкоди для навколишнього середовища, то, згідно із заявою Tidal Lagoon Power (фірма-автор проекту), від потрапляння в турбіни постраждає дуже небагато риб.
 
Крім того, запуск ЛЕС у Свонсі дозволить закрити вугільні електростанції в Абертсо, що вважаються одними з найбільш брудних у світі. 

3.jpg

Вартість проекту

З приводу вартості проекту все не так «сонячно». Будівництво першої електростанції обійдеться у мільярд фунтів стерлінгів, а за мегават-годину доведеться викладати відносно великі гроші. Проте Tidal Lagoon Power стверджує, що подальші споруди коштуватимуть значно дешевше.
 
Зараз Tidal Lagoon Power просить 168 фунтів за мегават-годину у Свонсі, але майбутня електростанція у Кардіффі (зі зручнішою лагуною) вимагатиме не більше 95 фунтів. Для порівняння, одна мегават-година електроенергії із проектованої АЕС у Хінклі-Пойнт буде коштувати 92,5 фунта (однак ризики для навколишнього середовища у АЕС значно вищі).

Справа в тому, що ЛЕС відрізняються високими витратами на будівництво станцій. Приміром, у Свонсі доведеться споруджувати дамбу довжиною 8 кілометрів. Однак низькі витрати на експлуатацію дозволяють окупити первинні витрати. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка