Британські студенти розробили електромобіль з мінімальним споживанням енергії

Студенти з Кембріджського університету розробили електромобіль, який долає 80 кілометрів на годину, використовуючи всього 2500 Вт.

Електрокар Helia побудувало студентське товариство Eco Racing (CUER), передає Deezen.

«Потужності необхідної для руху автомобіля вистачає, щоб закип'ятити один чайник, що еквівалентно 31 Вт-год на кілометр, - зазначають у CUER. – Приміром Tesla Model 3 потребує для руху потужності необхідної для закипання восьми чайників, Volkswagen e-Golf - дев'яти, а BMW i3 - дев'яти з половиною».

На одному заряді Helia може проїхати 900 кілометрів - відстань від Лондона до Единбурга. Здатність подолати цю відстань забезпечується шасі і кузовними панелями Helia, виготовленими з вуглецевого волокна, завдяки яким вага бордюру становить 550 кілограмів.

«У розробці Helia ми використовували ноу-хау британських автомобільних компаній, - зауважив директор програми CUER Сяофань Чжан. - Інновації дозволили нам побудувати чотиримісний автомобіль, який набагато швидше, ефективніше і практичніше».

За його словами, партнерами Eco Racing є світові лідери у галузі автомобілебудування, наукових досліджень і розробок, а також високотехнологічного виробництва.

Helia черпає енергію зі звичайних зарядних пристроїв, але також може використовувати сонячні панелі встановлені на даху.

Helia взяла участь у 3000-кілометровому Bridgestone World Solar Challenge, який проходив з 13 по 20 жовтня 2019 року в Австралії.

Команда задалася ціллю фінішувати у класі практичних автомобілів з декількома пасажирами. Однак водіння на високих швидкостях виснажило батарею.

"Незважаючи на деякі невдачі під час змагань, виступ Helia довів її конкурентоспроможність, - зауважили в CUER.- Це фантастичне досягнення, вже враховуючи, що це наш перший в історії автомобіль такого класу".

Група Кембриджського університету складається з 20 студентів, які працювали над проектом у вільний від навчання час.

World Solar Challenge проводиться раз на два роки в Австралії. Попереднім переможцем у класі крейсерів була Stella команди Solar Team Eindhoven з Технологічного університету Ейндховена, яка назвала його "першим у світі сімейним автомобілем на сонячних панелях".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: