Британія планує різко знизити зелений тариф на сонячну енергію

З жовтня 2015 року Великобританія може знизити зелені тарифи на вироблену сонячними батареями електроенергію на 87% - до 1,63 пенні за кВт-год.

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства економіки країни.

На даний момент домоволодіння з сонячними системами генерації, потужність яких не перевищує 4 кВт, продають надлишки електроенергії державі за 12,47 пенні/кВт-год. Примітно, що програма дотування відновлюваних джерел енергії за допомогою зеленого тарифу, яка стартувала у Великобританії у квітні 2010 року, передбачала оплату 1 кВт-год сонячної енергії у розмірі 48,84 пенні. Відтоді на Туманному Альбіоні близько 700 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі.

3.jpg

В разі прийняття нових рекомендацій домовласники, які облаштували сонячні батареї після 2016 року, будуть отримувати у 30 разів менше порівняно з першими зеленими субсидіантами. За оцінками експертів, таке стрімке падіння зеленого тарифу зробить сонячну генерацію малопривабливою для побутових споживачів.

Обвал зелених дотацій, хоча й не настільки стрімкий, зачепить також вітро- та гідро генерацію. Зокрема, зелений тариф для власників вітротурбін, потужність яких не перевищує 50кВт, пропонується знизити на 37% - до 8,61 пенні за кВт-год, а для гідротурбін потужністю не більше 100 кВт – на 31%.

Між тим, у кінці липня міністр енергетики Великобританії Ембер Радд натякнула, що у майбутньому виробники відновлюваної енергії можуть взагалі залишитися без дотацій. Наприклад, для вітротурбін, потужність яких перевищує 1500 кВт, зелений тариф можуть відмінити вже з січня 2016 року. 

Пропоновані скорочення зеленого тарифу (перший стовпець - після 2016 р., другий - поточний) 

4.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка