Брудна вода може бути корисною

Термін «брудна вода» не сприймається як позитивний. Зразу спадають на думку шкідливі стоки, непридатність до вживання, бажання якнайскоріше позбутися такої води. Але варто проаналізувати питання стоків під іншим кутом зору – чи дійсно така вода є абсолютно некорисною?

Власне, процес очищення брудної води – стоків, можна розділити на кілька етапів. На початку потрібно виконати механічний розподіл і фільтрування через біологічне очищення і виділення осаду, а потім повернути очищену воду до річок чи інших збірників води. Такому процесу піддаються всі стоки домашнього господарства, але чи вся кількість стоків повинна піддаватися такому процесу?

Варто спробувати подивитися на проблему стоків з нашого будинку як на вторинну сировину. Адже сприймаємо і підтримуємо дії з повторного використання паперу, скла, пластику, металу. А чому не відносимо нашу воду до такого виду діяльності? Треба оцінити різницю стоків, які утворюються в різних місцях і мають різну якість забруднення. Аналізу варто піддати і воду після приймання душу – чи повинна вона піддаватися очищенню таким же способом, як вода з фекаліями з туалету?  

У відсотковому значенні споживання води в домашніх умовах розкладається приблизно так: миття (душ, ванна) – 35%, змивання туалету – 30%, прання – 20%, миття посуду і готування їжі – 10%, прибирання – 5%. 

Впадає в око, що на миття і прання йде 55% нашого глобального споживання води, а другим досить вагомим показником є змивання туалету. І чи є сенс змивати туалет тільки питною водою? Тут напрошується варіант повторного використання неочищеної води. І варіант використання вторинної сировини у вигляді води може бути застосований в домашніх умовах. Це є очевидний варіант збереження води і одночасного збереження енергії, коли брудна вода використовується повторно без додаткових коштів для очищення та транспортування.  

12.jpg

Розрахунки споживання води для 4-х особової сім’ї показують, що за рік вона споживає до 200 тисяч літрів води, а на змивання туалету йде аж 60 тисяч літрів питної води. Щороку це 400-500 гривень. Сума є незначною, але це тільки для одної сім’ї. Але водою користується кожна сім’я і загальна економія води може скласти величезну суму. Ще більшим виграшем від економії води, через повторне використання частини брудної води, є екологічні переваги. Зменшується кількість води для очищення, а це суттєве зменшення затрат на енергію для цієї роботи, яка зменшить емісію СО2.  

13.jpg

Прогнози вказують, що вже до 2020 року виникнуть проблеми з недостачею води в глобальному варіанті. Тому процес рециклінгу води повинен поширюватися так, як це відбувається в Канаді, США та в Австралії. 

Читайте також:

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка