Британці успішно випробували хвильову електростанцію у морі з двохметровими хвилями

У Шотландії успішно випробували прототип хвильової електростанції в умовах моря з з максимальною висотою хвилі до 2,3 м.

Blue X wave тестувала компанія Mocean Energy протягом п'яти місяців, передає world-energy.org

Хвильову енергетичну установку довжиною 20 м і 38 тонн відбуксирували з випробувального полігону Європейського центру морської енергетики (EMEC) у Скапа-Флоу в Керкуолл, Шотландія, і підняли на пірс Хатстон, де її очистять, оглянуть і підготують до початку програми випробувань у наступному році.

Прототип потужністю 10 кВт почав свою фазу випробувань у середині червня і з тих пір провів 154 дні у морі, забезпечуючи стабільну потужність до 5 кВт і безпечні миттєві піки 30 кВт і працюючи в умовах моря з максимальною висотою хвилі до 2,3 м(HS max).

"Ми змогли зрозуміти, як наша установка працює в реальних морських умовах, і отримати практичний досвід в операціях, включаючи буксирування, установку, демонтаж і доступ в море, - заявив керуючий директор Mocean Energy Кемерон Макнатт. - Кілька разів відшвартовували, буксирували і пришвартовували хвильову установку, протестували використання сонячних панелей на палубі, відправку команди з берега, перевірили вироблення електроенергії і порівняли наші результати з власними прогнозами».

В ході випробувань було доведено, що Blue X wave здатна ефективно вловлювати енергію хвиль і занурюється нижче найбільших хвиль.

Участь у проекті взяли Wave Energy Scotland, EMEC, Blackfish, Leask Marine, Единбурзький університет і Supply Design, а також багато інших приватних осіб і компаній.

У наступному році компанія планує знову вивести пристрій в море на Оркнейських островах, Шотландія, і підключить його до підводної батареї, яка буде використовуватися для живлення автономного підводного апарату з дистанційним керуванням(AUV) - з потенційними додатками для морських операторів нафтогазової галузі.

На тестування Blue X компанія Wave Energy Scotland (WES) виділила 3,3 мільйона фунтів стерлінгів у рамках своєї нової програми перетворення енергії хвиль. Демонстрація установки була підпримана демонстраційним проектом Interreg у північно-західній Європі по океану.

Раніше у цьому році Mocean Energy оголосила про проект вартістю 1,6 мільйона фунтів стерлінгів з OGTC, Оil major Harbour Energy і фахівцями з підводним робіт EC-OG і Modus, щоб продемонструвати потенціал прототипу Blue X для живлення підводної батареї і дистанційного підводного апарата з використанням наземних випробувань на об'єкті EC–OG в Абердині у Шотландії.

Blue X wave була виготовлена в Шотландії. Численні апаратні засоби та послуги були надані компаніями, які розвинули свої можливості у рамках програми WES, в тому числі Единбурзьким університетом, який надав свій генератор CGEN, проект поставки та інженерний проект Blackfish.

«Тільки за допомогою тестування технологій на морі ми можемо продемонструвати реальний потенціал хвильової енергії, щоб зробити значний внесок у постійно зростаючі світові потреби у зеленій енергії, - заявив Тім Херст, керуючий директор wave Energy Scotland. - У найближчі роки ми побачимо, як Mocean Energy розширить свої перетворювачі енергії хвиль для виробництва майбутніх технологій, які можуть допомогти знешкоджувати нафтогазовий сектор і поставляти електроенергію у масштабах мережі».

В даний момент уряд Великобританії активно розглядає можливість впровадження замкнутого ринкового механізму підтримки морської енергетики, який міг би дозволити британському сектору хвиль і припливів зайняти лідируючі позиції у світі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка