Британці розробили технологію для освітлення вулиць і будинків без електрики

Британці запропонували освітлювати вулиці і будинки за допомогою спеціального покриття без використання електроенергії.

Нову технологію з поетичною назвою «StarPath», або «Зоряний шлях» розробила компанія Nevana Designs, передає ecosphere.press

Спеціальне покриття, яке можна наносити на тротуари, дороги, велодоріжки або стіни будинків, вдень поглинає ультрафіолетове випромінювання і за рахунок цього може світитися вночі.

На відміну від ліхтарів та інших елементів електричного освітлення таке покриття не вимагає постійної уваги і витрат на підтримку у робочому стані. Термін служби "фарби" становить 25 років, так що оновлювати її доведеться нечасто.

Покриття роблять із суміші рідкоземельних металів (саме вони світяться у темряві) і переробленого композитного пластику, воно дуже стійке до негоди і зносу. Тривалість світіння залежить від тривалості світлового дня – для полярної ночі така технологія не підійде. Розробники запевняють, що за сприятливих умов спеціальна фарба може світитися 10 годин.

Фарбу вдалося зробити у декількох кольорах: синьому, зеленому і блакитному.

«Наша мета - допомогти у боротьбі зі зміною клімату, зберегти енергію природними способами і залишити новим поколінням більш здорову планету, — пояснив розробник StarPath Хеміш Скотт. - Під час глобальної пандемії прийшов час, коли уряди повинні прагнути підтримувати такі продукти як цей».

Хеміш Скотт припускає, що дороги, що світяться, зможуть частково замінити 300 мільйонів діючих ліхтарів у всьому світі. За допомогою технології можна освітити дороги, до яких електроенергія не добирається, причому зробити це можна не витративши навіть кВт-год електроенергії.

Фарбу можна нанести не тільки на дорожні покриття, але і, приміром, на взуття, окуляри, велосипед або машину.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка