Британці довели ефективність роботи вертикальних турбін

Вітрові електростанції з більш компактними та ефективними вертикальними турбінами в майбутньому можуть замінити традиційні гвинтові вітряні турбіни.

Про це йдеться у новому дослідженні Оксфордського Університету Брукса, передає building-tech.org

«Конструкція вертикальної турбіни набагато ефективніша, ніж традиційні турбіни у великих вітряних електростанціях, - зазначають науковці. - Крім того, при попарній установці вертикальні турбіни збільшують продуктивність один одного до 15%».

Група дослідників з школи інженерії, обчислень та математики (ECM) в Оксфорд-Брукс під керівництвом професора Яковоса Цанакіса використовувала більше 11 500 годин комп'ютерного моделювання для більш глибокого вивчення енергії вітру. Згідно з їхніми висновками, вітряні електростанції можуть працювати більш ефективно, замінюючи традиційні вітряні турбіни з горизонтальною віссю пропелерного типу (HAWT) компактними вітряними турбінами з вертикальною віссю (VAWT).

Дослідження демонструє потенціал великомасштабних VAWT у порівнянні з поточними турбінами вітрових електростанцій HAWT.

Компактні вітряні турбіни з вертикальною віссю обертаються навколо осі, вертикальної до землі, на відміну від традиційних вітряних турбін з горизонтальною віссю пропелерного типу. Дослідження показало, що VAWT підвищують ефективність один одного, якщо розташовані у сітці. 


Розташування вітрових турбін для максимальної продуктивності має вирішальне значення при проектуванні вітряних електростанцій.

«Це дослідження доводить, що майбутнє вітрових електростанцій має бути вертикальним», - сказав професор Яковос Цанакіс. - Турбіни вітрових електростанцій з вертикальною віссю можуть бути спроектовані так, щоб вони були набагато ближче один до одного, що підвищить їх ефективність і, у кінцевому підсумку, знизить ціни на електроенергію».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка