Британський університет розробив ефективну технологію переробки лопатей вітрогенераторів

Шотландські вчені розробили ефективну технологію переробки старих лопатей вітрових турбін з використанням процесів відновлення скловолокна.

Про це йдеться у Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному норвезькою інвестиційно-промисловою групою Aker з Університетом Стратклайда (Strathclyde), передає strath.ac.uk

Система GRP Recycling, розроблена відділом машинобудування та аерокосмічної техніки Університету Стратклайда, може перетворити композитні відходи в армуюче волокно, придатне для повторного використання. «Технологія дасть можливість задовольнити 50% світового попиту на скловолокно, якщо буде реалізована в усьому світі, - зауважують науковці. - Оскільки в результаті переробки виробляються волокна як середньої, так і високої вартості, можна охопити широкий спектр ринку, від менш вимогливих до високопродуктивних продуктів».

Перероблений склопластик може бути адаптований для різних застосувань композитних матеріалів, не обов'язково пов'язаних з вітроенергетикою. Сьогодні склопластик (або скловолокно) використовується в таких секторах, як автомобілебудування, морське суднобудування, видобуток нафти і газу, будівництво і виробництво спортивних товарів, зауважують науковці.

Згідно з меморандумом, сторони розвиватимуть і комерціалізуватимуть технологію термічного відновлення і подальшої обробки композитних відходів з метою отримання скловолокна майже вихідної якості.

Aker Horizons і Aker Offshore Wind зобов’язуються запустити технологію у промислових масштабах.

Склопластикові полімерні композити (GRP), що використовуються у тому числі у лопатях вітряних турбін, визнані важкопереробними відходами. Сьогодні майже весь брухт термореактивного склопластику, що утворюється у Великобританії та Європі, відправляється на звалища або використовується для отримання енергії з відходів.

Планується, що обсяг брухту склопластику істотно зросте, і до середини 2030-х років лопаті вітряних турбін з вичерпаним терміном служби, ймовірно, стануть основним джерелом композитних відходів у Великобританії.

«Відходи лопатей вітряних турбін зростуть з 400000 тонн на рік у 2030 році до приблизно двох мільйонів тонн до 2050 року, - прогнозує Університет Стратклайда. - Тому вторинна переробка та використання переробленої сировини набувають все більшого значення».

Проблема відходів актуальна не тільки для вітроенергетики, але і для всіх галузей, де у виробництві використовуються полімерні композитні матеріали, зауважує доктор Лю Ян, керівник групи вдосконалених композитів в університеті Стратклайда. «Збереження і повторне використання втіленої у волокнах енергії має важливе значення у міру того, як ми рухаємося до економіки замкнутого циклу", - каже він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка