Британію закликають ввести прикордонний вуглецевий податок на імпорт

Великобританії необхідно впровадити прикордонний вуглецевий податок на імпортну продукцію з країн з більш слабким кліматичним законодавством.

Нововведення необхідне для боротьби зі зміною клімату і захисту національних виробників, передає reform.energy

"Податок, який передбачає збір з імпортованої продукції, виробленої у країнах з більш слабким кліматичним законодавством, повинен стати частиною світового порядку у боротьбі з глобальним потеплінням, і Великобританії слід також впровадити таку політику", – заявив колишній міністр торгівлі Великобританії Ліам Фокс (2016-2019 рр.).

Разом з тим він підкреслив, що серед британських і європейських компаній зростає усвідомлення того, що висока ціна квот на викиди вуглецю в Європі вже настільки висока, що робить їх менш конкурентоспроможними на світовому ринку. Фокс закликав запровадити вуглецевий податок для захисту бізнесу від дешевшого імпорту.

"Чому одні країни повинні вживати заходів щодо скорочення свого вуглецевого сліду, тоді як країни з високим рівнем забруднення можуть продавати свої товари на ринку без цих витрат", – сказав Ліам Фокс.

Минулого тижня у Великобританії запустили внутрішню систему торгівлі викидами (ETS), яка поширюється на електростанції, фабрики та авіакомпанії з високою вуглецемністю.

Британська ETS замінює участь країни в ETS Європейського Союзу. Ціна квот на викиди в британській системі становить близько 51,50 фунта за тонну СО2 (72,98 долара), що вище цін в ЄС, які минулого тижня досягли рекордних 56,90 Євро (69,62 долара) за тонну.

ЄС у рамках реалізації стратегії Green Deal з досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року має намір впровадити механізм вуглецевого коригування імпорту (CBAM), який передбачає введення екологічного мита на імпорт продукції в ЄС у залежності від обсягів викидів СО2 у процесі її виробництва.

10 березня Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію про введення CBAM. 14 липня 2021 року CBAM буде представлений Єврокомісією і запущений у 2023 році. Механізм з високою ймовірністю буде функціонувати як дзеркальне відображення європейської системи торгівлі викидами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка