Британія виділила £8 млн на створення регіональних низьковуглецевих промислових зон

Уряд Великобританії виділив £8 млн на створення шести регіональних низьковуглецевих промислових зон.

Проекти реалізують у рамках ініціативи, що отримала назву «місія промислових кластерів» (Industrial Clusters Mission), передає ruscable

Ініціатива спрямована на підтримку створення чотирьох низьковуглецевих регіональних зон до 2030 року і, як мінімум, однієї зони з нульовим рівнем викидів(net zero emissions industrial zone) вуглекислого газу (CO₂) до 2040 року. Ініціатива реалізується у рамках урядової програми з декарбонізації промисловості (The Industrial Decarbonisation Challenge) і передбачає виділення £170 млн на впровадження у промислових кластерах таких технологій, як уловлювання вуглецю і водневі мережі.

В рамках реалізації проектів всі об'єкти, розташовані у промисловій зоні, повинні впроваджувати спільні заходи щодо скорочення викидів CO₂ до максимально можливого рівня, за рахунок використання низьковуглецевих джерел енергії і нових технологій, таких як уловлювання і зберігання вуглецю (сarbon capture and storage, CCS). Проекти, спрямовані на скорочення викидів вуглецю, будуть реалізовуватися у сферах з високою концентрацією промислових об'єктів – на території Південного Уельсу, у долині Тис, Західному Мідлендсі, північно-західній Англії, Йоркширі і Хамбері, а також Шотландії – при взаємодії з місцевими органами влади і виробниками електроенергії.

«Великобританія очолює світову «зелену» промислову революцію з амбітними цілями по декарбонізації економіки і створенню сотень тисяч робочих місць, - каже міністр енергетики Великобританії Квасі Квартенг. - У міру підвищення рівня економічного розвитку і відновлення екології у країні, необхідні гарантії, що кожна галузь економіки впроваджує заходи щодо скорочення викидів вуглецю, тим самим полегшуючи національне завдання з досягнення нульового рівня викидів CO₂ до 2050 року».

У листопаді 2020 року уряд опублікував план зеленої промислової революції, що складається з 10 пунктів (The Ten Point Plan for a Green Industrial Revolution) і Білу книгу (White Paper) по енергетиці, в яких порушуються питання нарощування виробництва низьковуглецевого водню, прискорений перехід до використання електромобілів, розвиток шельфової вітроенергетики та ядерної енергетики. На підтримку плану буде виділено £12 млн. Для кожного з шести зазначених проектів найближчим часом буде розроблений детальний план зі скорочення шкідливих викидів в основних сферах промислової діяльності, у рамках якого взаємопов'язані галузі можуть об'єднати зусилля зі скорочення викидів CO₂ і отримувати вигоду від використання єдиної інфраструктури «чистої» енергетики, що включає уловлювання, використання і зберігання вуглецю, а також виробництво і розподіл низьковуглецевого водню.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка