Британія побудує лагуну з приливними підводними турбінами загальною потужністю 320 МВт

В Уельсі(Велика Британія) біля узбережжя Суонсі побудують лагуну з сучасними приливними підводними турбінами загальною потужністю 320 МВт.

Об’єкт зведуть в рамках проекту Blue Eden, який реалізує Міжнародний консорціум, очолюваний валлійською компанією DST Innovations, передає energydigital.com

Недавно спроектована споруда, яку встановлять на набережній Суонсі, матиме протяжність 9,5 км.

Лагуна є частиною проекту Blue Eden, який буде реалізований у три етапи протягом 12 років. Проект включатиме завод площею 60 000 кв. м з виробництва високотехнологічних акумуляторів для зберігання відновлюваної енергії, систему зберігання енергії, а також плавучу сонячну електростанцію площею 72 000 кв. м, що стоїть на якорі у районі причалу Королеви, допомагає компенсувати викиди CO2 приблизно на два мільйони кілограмів на рік. Це буде найбільший у Великобританії об'єкт такого роду з потенціалом для розширення.

Також проект передбачає будівництво центр обробки даних площею 94 000 кв. м, що зберігатиме, оброблятиме і надаватиме мережеві можливості для критично важливих послуг, необхідних у сучасних операціях. Повністю оснащений джерелом безперебійного живлення з відновлюваних джерел енергії, цей центр стане першим у своєму роді у Великобританії.

Blue Eden включатиме також Центр досліджень океану та зміни клімату, який стане центром глобального передового досвіду та інновацій, плаваючі купольні споруди, які стануть культурними та науковими центрами, житлові будинки на набережній на 5000 осіб та близько 150 плавучих, високоенергетичних екобудинків, закріплених на якорі у воді.


Blue Eden буде розташований на південь від причалу Принца Уельського у районі SA1 в Суонсі. Всі будівлі та споруди проекту, включаючи екобудинки, будуть розташовані вздовж лагуни. Проект створить понад 2500 постійних робочих місць і підтримає ще 16 000 робочих місць по всій Великобританії, одночасно створюючи додаткові робочі місця під час будівництва.

Відновлювана енергія, вироблена на місці, буде живити весь комплекс Blue Eden, включаючи підприємства і змішану забудову доступного житла, житлових приміщень з обслуговуванням і розкішних апартаментів. Завдяки інноваціям на місці, кожен будинок буде забезпечений відновлюваною енергією і теплом на термін до 20 років, включеними у вартість продажу нерухомості.

«У Суонсі один з найвищих приливних діапазонів у світі, і ця схема дозволить нам використовувати енергію, яку вона забезпечує, для підтримки нашої планети для майбутніх поколінь", - сказала Джулі Джеймс, член Сенедд від Суонсі-Уест.

"Інноваційний і захоплюючий проект Blue Eden підкреслює цінність надійного виробництва відновлюваної енергії з приливної лагуни, - заявили у спільній заяві Генрі Діксон, голова Альянсу Tidal Range, і Саймон Хемлін, виконавчий директор Британської асоціації гідроенергетики. - Поряд з іншими схемами вздовж західного узбережжя Великобританії, вироблення електроенергії в приливному діапазоні може забезпечити від 5% до 10% енергетичних потреб країни надійно і передбачувано, на відміну від інших поновлюваних джерел енергії з періодичним циклом, таких як вітер і сонце".

Проект Blue Eden оцінюється у 1,7 мільярда фунтів стерлінгів (2,3 мільярда доларів США/2 мільярди євро)

Проект Blue Eden підтримується Радою Суонсі та асоційованими британськими портами. Фінансування проекту здійснюватиметься з приватного сектору. Залежно від дозволів регулюючих органів, роботи можуть бути розпочаті до початку 2023 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка