Британія планує встановити сонячні станції у космосі

Великобританія планує встановити у космосі на супутниках сонячні електростанції, які збиратимуть екологічно чисту електроенергію для використання на Землі.

Про початок нових досліджень у сфері космічних систем сонячної енергетики (SBSP) оголосив уряд, передає power-technology.com

«За межами Землі немає ні хмар, ні зміни дня і ночі, які могли б перешкодити сонячним променям, завдяки чому сонячна електростанція в космосі може стати надійним і екологічним джерелом енергії, - зазначають урядовці. - Електроенергію можна буде передавати практично у будь-яку точку земної кулі – необхідно потрібно вирішити проблему виведення на орбіту величезних сонячних панелей за прийнятною ціною».

Задум виглядає наступним чином: станції будуть приймати енергію від сонця, яка ніколи не доходить до землі, а потім за допомогою лазерних променів безпечно перенаправляти енергію на планету. Система перетворює зібрану сонячну енергію у високочастотні радіохвилі і направляє її назад на наземні приймачі, підключені до електричної мережі.

Типова система подібного призначення включає в себе масивний кілометровий супутник на геостаціонарній орбіті Землі. Він має дуже легкі сонячні панелі, систему дзеркал для концентрації сонячного світла, передає dknews.kz. Супутник буде перетворювати енергію в високочастотні радіохвилі з коефіцієнтом ККД 85%, після чого з землі на супутник буде направлятися пробний промінь, щоб енергію можна було передати в задану точку.

«Подібна система зможе забезпечити енергією навіть такі регіони, як Північна Європа і Канада, де часом спостерігається дефіцит сонячного світла, - говорить міністр науки Аманда Соллоуей. - Космічні сонячні станції можуть здаватися науковою фантастикою, однак для Великобританії вони можуть стати абсолютно новим джерелом енергії, що допоможе нам скоротити обсяг наших викидів».

«Сонце ніколи не заходить у космосі, тому космічна сонячна енергетична система може поставляти відновлювану енергію у будь-яку точку планети, вдень або вночі, у сонячну або дощову погоду, - наголосив виконавчий директор британського космічного агентства доктор Грем Тернок. - Великобританія зміцнює свій статус глобального гравця у космосі, і у нас є сміливі плани щодо запуску невеликих супутників у найближчі роки».

Уряд вивчить питання про те, чи може ця відновлювана технологія забезпечити безпечне та стійке джерело енергії.

Компанія Frazer-Nash Consultancy очолює дослідження і зосередить свою увагу на практичній реалізації такої системи, розглядаючи інженерні та економічні аспекти цієї системи.

«Ми повинні досліджувати нові технології, щоб забезпечити чисту, доступну, безпечну та надійну енергію для нації, - заявив керівник космічного бізнесу Frazer-Nash Consultancy Мартін Солтау. – Ми вивчаємо проекти провідних міжнародних супутників сонячної енергії, і розробляємо інженерний план розгортання оперативної системи SBSP до 2050 року».

Команда, яка займається відповідними дослідженнями, збирається вивчити три концепції сонячних станцій з США, Великобританії та Китаю.

Для отримання широкого спектру галузевих думок буде сформована експертна група, що складається з експертів СБСП і космічних і енергетичних організацій.

Вперше подібний проект описав ще письменник-фантаст Айзек Азімов у своєму оповіданні під назвою «Логіка» в 1941 році.

У минулому році Великобританія виробила більше електроенергії з відновлюваних джерел, таких як вітер, сонячна і ядерна енергія, майже без викидів вуглекислого газу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка