Британія інвестує понад €13 млрд у "зелену" промислову революцію

Великобританія інвестує понад €13 млрд у зелену промислову революцію до 2030 року.

Представлений урядом план з десяти пунктів - Ten Point Plan for a Green Industrial Revolution by 2030 – суттєво збільшить попит на електроенергію, передає ruscable.

У вівторок, 8 грудня, регулюючий орган Великобританії Ofgem затвердив переглянуту структуру ціноутворення для британських мереж передачі електроенергії, мета якої - знизити суми рахунків для споживачів, а також інвестувати достатньо, щоб досягти цільових показників країни по викидах.

Ofgem оприлюднив загальний інвестиційний пакет у розмірі не менше 40 млрд фунтів стерлінгів (53,3 млрд доларів США) на 2021-2026 роки з доступним авансовим фінансуванням у розмірі 30 млрд фунтів стерлінгів. Додаткове фінансування буде надано для низьковуглецевих проектів. Ці гроші будуть виділятися в міру того, як мережеві компанії представлять для цього економічне обгрунтування. Сьогодні компанії виділили на такі проекти в цілому 10 млрд фунтів стерлінгів.

Новий інвестиційний пакет є частиною другої програми Ofgem "виручка = стимули + інновації + результати" (RIIO-2), реалізація якої запланована на квітень 2021 року. В рамках програми планується профінансувати ряд проектів у сфері енергопостачання з 2021 по 2026 рік. В результаті мережеві збори в річних рахунках знизяться на 10 фунтів стерлінгів на сім'ю і складуть 159 фунтів стерлінгів, але до 2026 року знову зростуть до нинішніх рівнів.

План "зеленої" промислової революції, зокрема, включає збільшення цільового показника для морської вітроенергетики з 30 до 40 ГВт до 2030 року, а також прискорення поетапного відмови від продажів нових бензинових і дизельних автомобілів в період з 2030 по 2040 рік.

Також планується інвестувати €588 млн у будівництво великих і малих АЕС, у дослідження і розробку вдосконалених модульних ядерних реакторів. Крім того, €560 млн планується направити на будівництво 5 ГВт генеруючих потужностей з метою виробництва низьковуглецевого водню для промисловості, транспорту, енергетики та житлового сектора до 2030 року.

Додатково уряд виділив €224 млн на створення до середини 2020-х років двох промислових кластерів на базі технологій з уловлювання і зберігання вуглецю (carbon capture and storage, CCS) з метою скорочення на 10 млн тонн викидів CO2 до 2030 року.

Офіційні радники уряду Великобританії зі зміни клімату змоделювали сценарій розвитку енергетики до 2050 року, згідно з яким відновлювані джерела енергії забезпечуватимуть близько 57% всієї електрики.

«Ми всі хочемо відмовитися від вуглецю з найменшими витратами, і программа RIIO — 2 спроектована так, щоб мінімізувати витрати для споживачів», - зазначила Ребекка Вільямс, керівник відділу політики та регулювання RenewableUK. — Але все ще існує ризик того, що Ofgem недооцінює масштаби таких необхідних інвестицій в енергосистему, які повинні відбутися в наступні п'ять років, що може означати затримку або обмеження зростання частки відновлюваних джерел енергії в системі».

Крім підключення вітрових електростанцій потужністю у десятки гігават, цю енергію також необхідно розподіляти між споживачами. У Великобританії є три найбільші енергетичні компанії: National Grid в Англії та Уельсі, SSE в Північній Шотландії; і Scottish Power Energy Networks на півдні Шотландії. Саме тут дві мережеві компанії Шотландії стають непропорційно важливими. Десята частина населення Великобританії проживає у Шотландії, але країна виробляє 25% відновлюваної електроенергії Великобританії. Вже ведуться роботи по додаванню двох підводних кабелів з Шотландії до Англії з потенційною потужністю 2 ГВт. Кабель, що йде по західному узбережжю, був перевантажений, що призвело до постійних затримок і погіршення якості роботи.

У вересні екологічна неурядова організація Client Earth повідомила GTM в електронному листі, що, хоча Ofgem не має конкретних повноважень для розгляду потреб у низьковуглецевих або нульових викидах при прийнятті рішень, регулятор може і повинен зробити ці потреби невід'ємною частиною своєї стратегії.

"Враховуючи, що Ofgem регулює сектор економіки Великобританії, що займає друге місце за обсягами викидів, це серйозно ускладнює перспективи країни по досягненню поставлених цілей», — повідомила GTM Шарлотта Хенсон, юрист з енергетики з ClientEarth.

Для майбутнього британської «зеленої» енергетики зараз життєво важливо, щоб юридичні обов'язки і відповідальність Ofgem були більш міцно і більш конкретно пов'язані з досягненням юридично зобов'язуючої мети Великобританії за нульовим показником.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка