Бразилія будує в Антарктиді дослідницьку станцію на сонячних панелях і вітряках

Бразилія будує на острові Кінг-Джордж в Антарктиді дослідницьку станцію на сонячних панелях і вітрогенераторах.

Збірку «Команданте Ферраз» для науково-дослідної програми Військово-Морського флоту завершує архітектурне бюро Estúdio 41 з Курітіби, передає dezeen.com

Станція площею 4500 квадратних метрів розташована недалеко від краю Антарктичного півострова. Через віддаленість і суворий клімат будівля зроблена зі збірно-розбірних конструкцій. Станція являє собою два лінійних взаємопов'язаних судна, що складаються з 17 лабораторій і житлових приміщень для 64 вчених. Також об'єкт включає в себе загальні житлові зони, тренажерний зал і бібліотеку.


Антарктична станція живиться від сонячних панелей і вітряних турбін. Два блоки комплексу мають аеродинамічну форму для зменшення опору антарктичним вітрам, які можуть досягати 200 кілометрів на годину, і підняті на палях, щоб запобігти накопиченню снігу.


Конструкція споруди виконана з вуглецевої сталі, яка була обрана за її довговічність і здатність протистояти суворому клімату Антарктиди. Фасад станції бірюзового кольору виконаний з 22-сантиметрових сендвіч-панелей, які об'єднують два металевих листа з теплоізоляцією з поліізоціанурата – різновидом термореактивного пластика.


Антарктичну станцію «Команданте Ферраз» побудували замість бази 1980-х років, яка була зруйнована пожежею у 2012 році. Деталі станції були виготовлені в Китаї, а потім транспортувалися в Антарктиду. Будівництво станції велося три роки тільки в періоди з листопада по лютий - це найтепліші місяці на континенті. Нова база більша за свою попередницю вдвічі.

"Спроектувати будівлю в цих місцях-майже те ж саме, що побудувати одяг, артефакт, який захищає і втішає, - говорить автор проекту архітектор Ерон Костін. - Це питання технічних характеристик, але воно повинно йти рука об руку з естетикою". 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка