Бонус 30 тис грн або як на Полтавщині заохочують села до роздільного збору сміття

З 1 січня 2017 року п’ять сіл та одне селище Новосанжарського району Полтавської області переходять на роздільний збір сміття.

Як зазначив голова Новосанжарської РДА Сергій Бульбаха, впровадження єдиної системи вивезення твердих побутових відходів та роздільного збору сміття розпочали у районі навесні 2016 року у рамках пілотного проекту, передає Полтавщина

«Для заохочення сільрад до запуску першої логістичної схеми роздільного збору сміття ми оголосили конкурс, - розповідає чиновник. - Село, яке перше набере критичну масу договорів на вивезення твердих побутових відходів (щоб маршрут був не збитковим), отримає у якості бонусу 30 тисяч гривень на придбання спортивного чи дитячого майданчику».


Окрім того, намагалися змінити свідомість новосанжарців у сфері поводження зі сміттям. «Ми розпочинали не зі встановлення контейнерів, а пропагували сортувати сміття вдома, - розповідає Сергій Бульбаха. - «Перевиховувати» населення дуже складно, але вихід знайшли: за підтримки партнерів із ГО «ЕкоЛтава» і німецьких експертів DESPRO та GIZ почали привчати дітей дошкільного і шкільного віку сортувати сміття, аби вони потім впливали на дорослих».

Новосанжарців також стимулювали до укладення угод на вивезення ТПВ. «Перші 10 підписантів договорів отримали пластикові контейнери для сортування сміття вдома, - розповідає Сергій Бульбаха. – Земляки, на диво, активно відгукнулися на такі пропозиції».

Передбачається, що з 1 січня перша логістична схема збору твердих побутових відходів запрацює у 5 сільських та одній селищній раді Новосанжарського району, з 1 червня до неї долучиться ще 16 сільських рад, а з 1 січня 2018 року — стовідсотково увесь район: відтак, 29 сільських і селищна рада Нових Санжар цивілізовано сортуватимуть сміття.

На додачу, Новосанжарський район став учасником меморандуму щодо реалізації субрегіональної стратегії поводження з твердими побутовими відходами. Наразі у районі працюють над тим, щоб через 2-3 роки перетворити місцевий полігон на сортувальну і відвантажувальну станцію, з якої відходи відправлятимуться на сміттєпереробний завод.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка