Болгарія встановить сонячні станції загальною потужністю 1,2ГВт

Болгарія планує встановити сонячні електростанції загальною потужністю 1,17МВт.

Про це йдеться у проекті Стратегії сталого енергетичного розвитку до 2030 року, передає elektrovesti.net.

В рамках зусиль з декарбонізації Болгарія поставила перед собою мету встановити 2,65 ГВт потужностей з виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. Крім СЕС, передбачається, що у найближчі десять років приріст потужності вітряних електростанцій складе 249 МВт, а установок на біомасі — 222 МВт.

Раніше балканська держава відмовилася від поетапного виведення з експлуатації вугільних станцій, і стратегія визнає, що без модернізації це призведе до фінансових втрат. В якості пріоритетів Болгарія виділила енергетичну безпеку, розвиток інтегрованого і конкурентного енергетичного ринку і захист споживачів, підвищення енергоефективності, декарбонізацію та інноваційні технології.

Згідно зі стратегією, до 2030 року частка чистих джерел у валовому кінцевому споживанні повинна досягти 27,09%, що сприятиме досягненню загальноєвропейської мети в 32%. В рамках поставленої мети спостерігається зростання виробництва електроенергії з 22,1% в 2018 році до 30,33%.

Внесок сектора тепло - і холодопостачання в сценарії підскочить на 9,3 процентних пункту до 42,6%, а транспортна стаття збільшиться до 14,2% з 8,06%. У валовому кінцевому споживанні електроенергії частка відновлюваних джерел досягла 20,53% в 2018 році.

Що стосується інвестицій у відновлювані джерела, то, за словами уряду, Яденицький гідроенергетичний комплекс є ключем до балансу системи. Проект Єврокомісії, що представляє спільний інтерес (PCI), передбачає збільшення обсягу водосховища Чайрської ГЕС, будівництво греблі і насосно-акумуляторного блоку. Вартість проекту оцінюється більш ніж в 220 млн євро.

Понад 200 мільйонів євро виділено на 180МВт акумуляторних систем зберігання електроенергії, і еквівалентна сума необхідна для інвестицій в об'єднання відновлюваних джерел енергії з місцевими сховищами енергії, включаючи водень, якщо рішення буде визнано доцільним.

Пристрої обліку опалення, встановлені після 25 жовтня, повинні будуть дистанційно управлятися, а всі старі системи повинні бути замінені до 2026 року. Також у галузі енергоефективності прогнозується щорічна економія у розмірі 0,8% від кінцевого споживання енергії.

У країні діють чотири вітчизняні вугільні ТЕЦ, 95,9% палива - буре вугілля. Найбільша з них - "Маріца Схід 2" потужністю 1,61 ГВт. Їх сумарна потужність становить 3,85 ГВт, а частка у валовому виробництві електроенергії станом на минулий рік сягає 39%, порівняно з 37% для АЕС Козлодуй.

Національна електроенергетична компанія експлуатує 30 гідроелектростанцій загальною потужністю 2,71 ГВт у турбінному і 937 МВт у насосному режимі. Сумарна потужність 14 найбільших гідроагрегатів становить 2,48 ГВт.

Болгарія висловила намір попрацювати над створенням єдиного внутрішнього ринку електроенергії в Європі та інтеграцією Договірних Сторін Енергетичного співтовариства, зокрема Північної Македонії та Сербії.

Однією з цілей є уніфікація внутрішнього ринку на добу вперед з ринком Сербії і Хорватії і, окремо, з ринком Північної Македонії до 2022 року. У тому ж сегменті і на внутрішньоденному рівні інтеграцію з Румунією і Грецією планується завершити до початку наступного року.

Внутрішньоденний ринок планується об'єднати з Північною Македонією і Сербією до 2024 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка