Близько половини вугільних електростанцій у світі збиткові

Організація Carbon Tracker представила звіт, який показує, що у багатьох країнах дешевше створити нові електростанції на відновлювальних джерелах, замість того, щоб використовувати застарілі вугільні електростанції, пише PV-magazine.

Доповідь є першим у світі аналізом рентабельності 6,685 вугільних установок по всьому світу. За її даними, близько 42% діючих вугільних електростанцій у світі працюють у збиток. До 2040 року, вважає Carbon Tracker, ця цифра може зрости до 72%. Зростаючі витрати на викопне паливо та падіння вартості електроенергії з відновлюваних джерел означають, що сонячна енергія вже зараз дешевша за вугілля. У доповіді йдеться про те, що сьогодні 35% діючих амортизованих вугільних електростанцій експлуатувати дорожче, ніж побудувати нову сонячну чи вітрову електростанцію. До 2030 року таких нерентабельних об'єктів вугільної генерації буде вже 96%.

За оцінкою авторів, закриття вугільних електростанцій за графіком, який дозволить досягти мети Паризької угоди (щодо обмеження зростання глобальної температури 2 ° С), для багатьох країн (Китаю, США, ЄС) і світу в цілому є найраціональнішим в економічному плані варіантом. При продовженні роботи у звичному режимі, втрати активів будуть більш істотними. З кліматичної політикою або без такої вугільна генерація поступово стає менш ефективним типом енергетики, в порівнянні з ВДЕ або природним газом.

Компанія Carbon Tracker розрахувала потенційні заощадження для ключових ринків. За його словами, Китай може заощадити 389 мільярдів доларів, закривши вугільні установки до 2030 року, тоді як ЄС може заощадити 89 мільярдів доларів. Потенційна економія в США може сягнути 78 млрд. доларів.

Метт Грей, глава відділу енергетики та комунальних послуг в Carbon Tracker, і співавтор звіту, зазначає:

«Сюжет швидко змінюється, раніше це було: «Скільки ми інвестуємо в нові вугільні потужності?», Сьогодні: «Як би нам закрити існуючі потужності таким чином, щоб мінімізувати втрати?».

У майбутньому урядам доведеться вибирати між субсидуванням вугілля або підвищенням цін. Регулятори або зіткнуться з підвищенням цін на електроенергію, щоб зробити вугільні електростанції прибутковими, або їм доведеться платити виробникам вугілля, щоб ті залишалися на плаву. Carbon Tracker рекомендує урядам країн, які ще не зробили цього, впровадити плани з декарбонізації, починаючи з найменш ефективних електростанцій. Причому, відмова від вугілля є економічно неминучою.

Під час проведення дослідження Carbon Tracker використовував «революційний метод оцінки рентабельності». Науково-дослідна лабораторія отримала супутникові знімки, щоб відстежувати діяльність заводів, а також розгорнула програмне забезпечення для оцінки коефіцієнта використання кожного заводу. Група стверджує, що було перевірено всі відомі дані з США та ЄС з точністю 90%. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка