Близько 1 трлн грн знадобиться на модернізацію житлового фонду України до 2020 року

«Витрачати гроші на вітер» - саме така фраза може претендувати на звання офіційного слогану опалювального сезону 2014. Схоже, урядові країни, так само як і її громадянам, набридло мерзнути та відповідати званню «найбільш енерговитратного господарства у Європі». Адже, як зазначив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, понад 85% житлових будинків у нашій державі потребують реконструкції та термомодернізації. Залишається лише уявляти, скільки тепла «втікає» від нас через застарілі системи теплообладнання. 

Але здається, що урядовці знайшли вихід. Принаймні такі сподівання висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов на останньому брифінгу 18 листопада. 

Мова йшла про можливість розробки програми пільгового кредитування державою заходів, спрямованих на енергоефективність житлового сектора вже у 2015 році. Нововведення торкнеться об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та власників приватних осель.  

«Розглядається варіант повернення державою 30% тіла кредиту власникам багатоповерхівок та приватних осель, якщо кредитні кошти підуть виключно на створення умов для економії палива, а саме – на обладнання котлів, теплопунктів, заміну вікон, утеплення фасадів, покрівель, підвалів», - зазначив Андрій Білоусов. 

Ініціатором програми виступає Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке також відповідає за подання до Кабінету міністрів відповідної постанови про пільгове кредитування ОСББ.

Сама ж Держенергоефективності подає доволі невтішну статистику. Так, наприклад, на модернізацію житлового фонду України до 2020 року знадобиться близько 1 трлн. грн – колосальна сума, особливо якщо враховувати нинішню ситуацію.  

Проте розрахунки Інституту газу Національної академії наук дарують надію на тепле майбутнє. Вчасна теплосанація (утеплення фасадів, ремонт покрівель, вентиляції, заміна вікон та дверей) дозволить скоротити втрати теплоенергії в Україні на 41%, а у грошовому еквіваленті цей показник оцінюється приблизно у 150-600 млрд грн.

Читайте також: Енергетичну агресію Росії не зможе перемогти ні наша влада, ні Європа. Лише пересічні українці

Розрахунки-розрахунками, але є один ресурс, яким ми не здатні керувати – час. Відчутна економія від теплосанації  буде лише в тому випадку, якщо урядовці все ж таки окрім розрахунків також будуть діяти. На це вказує і значний розрив грошового еквіваленту скорочення тепловитрат в Україні.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка