Блакитний екологічний бензин почали виробляти на Чернігівщині

Єдиний в Україні завод, що займається виготовленням альтернативного автомобільного пального під назвою «Турбо», нещодавно запрацював на Чернігівщині. На околицю міста Бобровиці це підприємство переїхало із Донецька.

– Перебралися на Чернігівщину через війну. Купили стару нафтобазу в Бобровиці, що простояла пусткою більш ніж 10 років. Ми встигли перевезти все обладнання до того, як почалися активні військові дії. АТО ще не було, але ми розуміли, що треба переїжджати звідти. Переїхало нас шестеро працівників зі своїми сім’ями, – розказує заступник директора з виробничих питань Олег Коротун. – Наше підприємство раніше називалося «Агро-нафта», перейменували його в «Ніом». Доволі швидко зробили ремонт і запустили виробництво бензину. Зібрали всі необхідні документи, дозволи. Наша продукція сертифікована і відповідає європейським показникам якості. У жовтні 2015 року ввели в експлуатацію завод і почали виробництво.

– Чому переїхали саме в Бобровицю?

– Бо наш завод має розміщуватися не менш ніж за 400 метрів від осель людей. Знайшли таке місце саме тут. Також привабила близькість до столиці.

Скільки всього працівників в «Ніомі»?

– Працює 26 чоловік, з них 20 – з Бобровиці. Виходить, створили 20 робочих місць. Установки з переробки нафти автоматизовані. Наприклад, на зміні працюють всього 2 оператори. Великого штату ми не потребуємо.

Розкажіть про виробництво пального. В чому полягає його екологічність?

– Пальне «Турбо» виробляється з нафти і біоетанолу (це етанол, який отримують у процесі переробки рослинної сировини: буряку, кукурудзи, картоплі тощо. – Авт.). Нафту ми переробляємо на наших установках. В процесі переробки до неї додається біоетанол (його ми закуповуємо на спиртзаводах). З цієї суміші отримуємо три продукти – мазут, екологічний бензин «Турбо» (Аб-95 і Аб-92) і лігроїно-газойлеву фракцію. Оскільки наше виробництво орієнтоване на пальне, то його ми отримуємо найбільше – приблизно 100 кубів зі 150 кубів сирої нафти. Лігроїно-газойлеву фракцію ми продаємо як продукт переробки, а мазут зберігаємо і використовуємо на власні виробничі потреби. Щоб захистити наше пальне від підробок, у нього додаються барвники і спеціальні маркери, тому воно блакитного кольору. За рахунок того, що до складу бензину входить біоетанол, він на 30-40% екологічніший за звичайний. Викиди чадного газу в атмосферу складають всього 0, 06% від загальної кількості відпрацьованих газів, що в 3 рази нижче, ніж при використанні традиційного бензину. До того ж пальне «Турбо» позитивно впливає на роботу автомобіля: воно не має шкідливих присадок, попереджує окислення моторного масла, поліпшує пускові властивості двигуна при низьких температурах – машина на такому паливі без проблем заводиться і при 30 градусах морозу.

Якість пального постійно досліджується у лабораторії, що знаходиться там же, на заводі в Бобровиці. Її завідувачка, Наталія Петровська, також з Донецька. Щоб показати нам пальне «Турбо», наливає його у прозору колбу. Воно дійсно приємного блакитного кольору. На запах – як звичайний бензин. На чималій відстані від адміністративної будівлі і лабораторії – установки з переробки нафти. За добу вони можуть переробити десь 150 кубів нафти. Поряд з установками – автоналивна естакада, яка забезпечує налив пального в автоцистерни, що везуть його на спеціальні заправки.

–Пальним завод не торгує, а реалізовує його на наших АЗС,– пояснює Олег Коротун. – По Україні заправок поки що всього п’ять: дві в Києві, по одній – у Маріуполі, Волновасі і Червоноармійську. Раніше ми орієнтувалися на роботу в Донецькій, Харківській, Дніпропетровській і Миколаївській областях, але зараз в основному працюємо на Київщині. Вартість нашого пального – близько 16 гривень за літр (ціна бензину А95 – близько 19 гривень. – Авт.). Оскільки заправок небагато, то й пального треба невелика кількість. Тому наш завод працює не щодня – запускаємо завод в середньому 2-3 дні на два тижні. Звісно, хотілося б розвинути наше виробництво, відкрити нові заправки. Планів у нас багато, постараємося їх реалізувати.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка