Біопаливо та біогаз стають реаліями сьогоднішнього села

Все більше технологій передбачають задіяння полів та рослин для впровадження способів використання відновлювальних джерел енергії. Про варіант «вирощування» та отримання нової енергії говорилося на Конференції «Біоенергетика як виклик часу» під час виставки «Агротехніка-2015» у Львові.

Відкрив Конференцію вчений секретар Львівської філії УкрНДІПВТ імені Л. Погорілого Роман Войтович, а про «Енергетичний конвеєр» розповів Василь Думич. Розроблено проект виробництва енергії з біопалива в смт. Магерів, де знаходиться філія. Проведена оцінка можливостей місцевих потоків біосировини та потреби в енергії об’єктів соціальної сфери і виробничих підприємств, підібрані технології та технічні засоби для виробництва і використання біопалива та обґрунтована ефективність впровадження проекту. Передбачено використання лісових відходів, соломи та енергетичних культур. Мають досвід вирощування та обробітку енергетичної вербиміскантусу та світчграсу.

3.jpg
Міскантусосаджальна машина

Способом заробітку в селі може і повинен стати «Енергетичний кооператив». Таку презентацію показав Василь Прусак (Центр енергозбереження). Кооперативи можуть розвиватися в кількох напрямках: збір, переробка і постачання на місцеву котельню відходів деревини, в т.ч., вирощування енергетичних рослин. Цікавим є кооператив для спільного виробництва сонячної електроенергії за допомогою фотопанелей, розміщених на дахах учасників кооперативу – економиться площа, не потрібні додаткові лінії і трансформатори.

Олег Станицький (підприємство «Екост») має досвід встановлення 40 кВт сонячної електростанції у фермерському господарстві, що було продемонстровано в презентації.

2.jpg

Готують практичні навики роботи з відновлювальною енергією в Аграрному коледжі міста Стрия. Про це розповіла Надія Кушней, керівник лабораторії. Є у них зроблені самостійно сонячні повітряні та водяні колектори, освітлення території за допомогою світлодіодів від фотопанелей. Приглядаються до використання каналізаційного колектора для отримання теплової енергії.

Практичні способи використання сонця для просушування будинків та ефективної вентиляції продемонстрував Михайло Когут. Є у нього і сонячні сушки для яблук, трав та грибів.

1.jpg   2.jpg

Ігор Кліменков презентував роботу складу біопалива у Львові. Тут є брикети і пелети, які мають нормативні характеристики теплотворної здатності і є чудовим сухим паливом.

Багато запитань та обговорень було при розгляді питання «Біодобриво: як організувати власне виробництво на основі біогазу і покращити врожайність поля та отримати додаткову енергію» від ГО "Ресурси рідної землі". Розроблений і чекає на своїх замовників комплекс утилізації гною та рослинних залишків, щоб отримувати якісне органічне добриво і частково газ. Продемонстровані фото з участка, де підсипана біодобривом кукурудза практично вдвічі вища за сусідні рослини.

5.jpg
 
Активно провів презентацію проф. Іван Войтович, який вже 20 років вчить студентів Лісотеху отримувати біогаз в своїй простій, але ефективній лабораторній установці.

6.jpg
 
Всі учасники Конференції є активними потенційними учасниками створюваного Кластеру відновлювальної енергії Львівщини. Про перспективи партнерської діяльності  в цьому напрямку буде продовжено обговорення 18 березня під час «Весняного будівельного форуму» у Львові, яке організовує Іван Кульчицький, керівник ГО «Агенції європейських інновацій».

Координатор проекту Центр енергозбереження
Василь Прусак
aomcstei@gmail.com

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка