Біопаливні електростанції забезпечать 2/3 опалення у Литві

Енергетична незалежність Литви – цілком реалістичне майбутнє. Принаймні про це говорять останні розробки країни в напрямку розвитку альтернативних видів палива. І перші здобутки Прибалтійської країни на цьому шляху стануть відомі вже під час опалювального сезону 2015-2016 рр., коли почнуть працювати більше 60 біопаливних електростанцій, будівництво яких планують закінчити в цьому році. Як повідомляє baltic-course.com, робота нових біопаливних електростанцій та використання місцевого палива дозволить виробити дві третини теплової енергії Литви, що постачається централізовано. 

Згідно з попередніми підрахунками, під час наступного опалювального сезону в котельнях підприємств, що постачають теплову енергію, і на когенераційних електростанціях буде спожито близько 512 тис. TNE (тонна нафтового еквівалента) біопалива та 278 тис. TNE природного газу. У 2013 році було використано 308 тис. TNE біопалива та 634 тис. TNE газу відповідно.

«У цьому році співвідношення біопалива та імпортованого газу вирівнялось - в тепловиробництві використовується по 50% цих видів палива. Під час опалювального сезону 2015-2016 рр. біопаливо становитиме дві третини в загальному балансі. Це величезне досягнення і реальна незалежність Литви від імпортного палива», - повідомив президент Литовської асоціації постачальників тепла Вітаутас Стасюнас. – «У наступному році природний газ підприємствам, що займаються поставкою тепла, знадобиться лише у найбільш холодні дні року, коли теплообладнання працюватиме на повну потужність». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка