Біомаса - найкраща заміна російському газу

Одним з дієвих способів позбавитися залежності від дорого імпортного газу і створити потужний розвиток місцевих паливовиробляючих підприємств може дати загальна підтримка використання біопалива для опалення будівель. Передумови для такого сценарію закладені в Україні.
В західних і північних районах України може прижитися промисловий спосіб отримання біомаси – вирощування енергетичної верби. Некомфортно буде вербі на півдні, де мало вологи.  Погано росте вона й на торфі, піску і в болотах. Волинська, Івано-Франківська і Львівська область мають посадки верби та тих полях, котрі не використовують фермери. Але поки-що немає в державному класифікаторі такої продукції та послуг, як вирощування енергетичної верби.
Ще один потенціал біомаси – узбіччя доріг з чагарниками. Але в цьому випадку транспортні затрати є вищими від доходів.

1.jpg
Для рентабельного бізнесу з виготовлення пелет за допомогою верби, потрібно 3 участки площею біля 200 га. На кожен гектар поміщається біля 20 тис. дерев. Вартість вживаного обладнання для виробництва пелет – 100 тис.євро.

Читайте також: Біомаса буде обігрівати Миргород

Стримуючим фактором в Україні для використання пелет є їхня ціна. При вартості дров на Львівщині в межах 250 грн за кубометр, пелети коштують не менше 900 грн. Хоча вигода від пелет суттєва – гарантована кількість тепла від кожного кілограма, менше попелу, та найголовніше те, що котли на пелетах можуть працювати з бункером. Це дає можливість автоматичної подачі протягом кількох днів. А для дров потрібна постійна присутність людських рук.

2.jpg
Для заміщення газу в комунальних котельнях виробники пелет можуть входити в котельний бізнес. За кошти підприємців відбувається модернізація котельні для роботи на пелетах, узгоджуються з владою питання оренди котельні та землі, отримується ліцензія на продаж тепла і затверджуються тарифи.  Оренду оформляють  на 4-5 років, протягом котрих повертаються вкладені кошти і отримується прибуток. Це відбудеться при дотриманні державою всіх домовленостей протягом вказаного періоду. Законодавчо передбачається відшкодування частини тарифу для таких підприємців. 

В Україні прийняті прогресивні закони про «зелену» енергетику. Але влада має бажання переглянути закладені норми, особливо у галузі сонячної енергетики. Не впроваджується «зелений» тариф для приватних власників 10 кВт-них сонячних електростанцій. 

Повинна бути послідовність дій влади і гарантування виконання вже досягнених умов співпраці бізнесу в «зеленій» енергетиці. Це дасть потужний розвиток  і біомасовому заміщенню газових потреб країни.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка