Біогазові заводи дають не лише чисту енергію, але і додатковий заробіток фермерам

Великий виробник традиційної електроенергії, польська група Enea, об’єднується з місцевими фермерами для використання силосу кукурудзи і свинячого гною при виробництві додаткової кількості «зеленої» електроенергії. Вже друга біогазова станція відкрилася в Гориславі. Там встановлено 2 енергоблоки Jenbacher загальною потужністю 1,6 МВт-е (1 МВт-е і 0,6 МВт-е).

Біогазова станція в Гориславі (Gorzeslaw) буде давати додаткові заробітки фермерам, адже на договірній основі вони будуть постачати кукурудзяний силос для забезпечення виробництва електроенергії. Проектними рішеннями передбачено, що енергоблоки щороку будуть працювати від 7500 до 8000 годин, а експлуатація станції почалася в жовтні.

Перша біогазові станція цієї фірми працює в Лішкові і дозволяє щороку видавати електроенергію з відновлювальної сировини. За період січень-вересень 2014 року загальна сума виробленої електроенергії на підприємствах групи Enea склала 775 ГВт*год, причому з біогазу отримано 6 ГВт*год. За аналогічний період 2013 року ці цифри були на рівні 667 і 7. Друга біогазові станція підвищить питому вагу «зеленої» енергії в енергетичному «кошику» фірми.

Крім біогазових станцій Enea має виробництво енергії з двох вітропарків 50 МВт і 6 МВт відповідно. Вітрогенерація є нестабільним джерелом енергії і працює тільки 2000 годин протягом року, а біогаз – 8000. Працює в складі фірми Enea 21 гідроелектростанція, де встановлена потужність «зеленого» електрогенерування оцінена в 60,26 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка