Біогазові установки в українських селах щорічно зможуть заміщувати 27,4 млрд м3 російського газу

Україна може відмовитися від імпорту російського природного газу, побудувавши близько 28 тисяч невеликих установок з виробництва біогазу у сільській місцевості. 

Маючи потужні земельні ресурси, наша країна, за оцінками Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, щорічно здатна вирощувати біоенергетичні культури на 3,5 млн га та заміщувати 27,4 млрд кубометрів блакитного палива.


Сировиною для біогазових установок можуть бути рідкий та стійловий гній, енергетичні культури, а також рослинні продукти лісгоспів, органічні відходи комунального господарства та побічні продукти переробної промисловості. В Україні, зазначають науковці, особливу увагу слід звернути на цукрове сорго, кукурудзу(силос), цукрові та кормові буряки, які мають найкращі показники виходу біогазу (біометану). Аби гарантовано забезпечити безперебійну роботу установок з виробництва екологічно чистого газу необхідно їх побудувати у сільській місцевості. Потужність кожного такого об’єкту, на думку спеціалістів, повинна становити не більше 5,2 тис. кубометрів біогазу на добу.

Дешевий та екологічно чистий газ, пояснюють фахівці, може використовуватись не тількі селами для отримання електричної та теплової енергії, а й потужними комунальними та промисловими підприємствами після очищення, збагачення та подачі до загальної газотранспортної мережі. В такому разі можна не тільки позбутись газової залежності від Росії, а й не витрачатись на переобладнання тепло- і електрогенеруючих потужностей, які споживають блакитне паливо, під інші енергоносії.

На додачу, з появою біогазових установок майже півмільйона мешканців українських сіл отримають роботу

Освоївши виробництво біогазу, Україна може раз і назавжди розв'язати проблему енергетичної безпеки, впевнені науковці. Була б політична воля.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: