Біогазова установка на міському сміттєзвалищі Полтави заміщуватиме 2 млн м3 природнього газу на рік

На Макухівському полігоні, на який звозять тверді побутові відходи з Полтави, запрацювала електростанція на звалищному газі.


Станцію ввело в експлуатацію ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» 1 січня 2019 року, а урочисто відкрили - 14 січня, передає Новини Полтавщини.

На сміттезвалищі пробурили 44 свердловини глибиною 12 м, а потім побудували біогазову електростанцію, до складу якої входить газоочисна система, де відбувається фільтрація газу, генератор, де метан перетворюється на електроенергію, та трансформаторна.

Метан зі свердловин потрапляє спочатку до газотранспортної системи, яка знаходиться під землею, а потім до газоочисної системи, де фільтрується і подається у генератор для виробництва електроенергії.

«За допомогою високотехнологічного австрійського обладнання ми переробляємо газ-метан в електричну енергію, - розповідає директор ТОВ «Кліар Енерджі Кременчук» Сергій Дяковський. - Щороку 600 кВт-год електричної енергії дозволять заміщувати близько 2 млн куб. м природного газу або економити 20 млн грн. бюджетних коштів».

Станція працює 24 години 7 днів у тиждень без зупинок, продовжує він. «Отриману електроенергію продаємо у ДП «Енергоринок» за «зеленим» тарифом, - каже Сергій Дяковський. - Плануємо добувати метан на Макухівському полігоні щонайменше 20-25 років».


Згідно з попередніми підрахунками, біогазова установка вироблятиме 5 млн кВт-год електроенергії у рік.

Біогазова станція покликана економити кошти на бюджетному рівні та покращити екологічну ситуацію у регіоні шляхом зменшення шкідливих викидів у навколишнє природне середовище. Дегазація знижує ризик виникнення пожеж на смітттєзвалищі, каже представник ГО "Еколтава" Максим Макуха. «Зараз сміттєзвалище нагадує повітряну кульку, яку ми протикаємо або викачати газ, – пояснює він. - До того ж дегазація є обов’язковою умовою для рекультивації полігону у майбутньому».

У будівництво станції, яке тривало у вересні-грудні 2018 року, вклали 35 млн грн інвестицій. Передбачається, що проект окупиться через 5 років.

На Полтавщині біогазова електростанція на Макухівському сміттєзвалищі стала для «Кліар Енерджі-Кременчук» другою, перша знаходиться у Кременчуці і вже більше року захищає сміттєзвалище від пожеж.

У 2019 році компанія планує запустити в роботу ще чотири біогазових електростанції на сміттєзвалищах України.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: