Біля Манчестера будують 50-мегаватний завод зі зберігання енергії у вигляді рідкого повітря

Біля Манчестера(Великобританія) розпочали будувати перший у світі завод із зберігання енергії у вигляді рідкого повітря.

Об'єкт потужністю 50 МВт буде використовувати надлишок електроенергії від вітряних електростанцій вночі, щоб стискати повітря так сильно, що воно перетворюватиметься на рідину при -196 градусів за Цельсієм, передає energosmi.

Потім, коли виникне пік попиту на електроенергію через день або місяць, рідке повітря буде нагріватися, і, як наслідок, розширюватися. Потік повітря, який виникає при цьому, змусить турбіну виробляти електрику, яку можна продати назад у мережу.

Передбачається, що завод, що зберігає енергію у вигляді рідкого повітря, забезпечуватиме енергопотреби 50 000 домогосподарств протягом п'яти годин.

Система була розроблена Пітером Дірманом, винахідником-самоучкою, і була виведена на комерційний рівень завдяки гранту у розмірі 10 мільйонів фунтів стерлінгів від уряду Великобританії.

«Рідке повітря буде однією з форм зберігання енергії, - говорить ПітерДірман. - Мій винахід ефективний на 60-70% в залежності від використання: це менш ефективно, ніж батареї, але він вважає, що перевагою рідкого повітря є низька вартість резервуарів для зберігання, тому ідею можна легко масштабувати. Крім того, на відміну від батарей, зберігання рідкого повітря не створює попиту на мінерали, дефіцит яких може зрости в міру того, як світ рухається до енергосистем, заснованих на змінній відновлюваної електроенергії.

"Батареї підходять для короткочасного зберігання енергії, але занадто дорогі для тривалого, - пояснює Пітер Дірман. - Ось тут-то і стане в нагоді рідке повітря".

Дірман розробляв автомобіль, що працює на аналогічних принципах з рідким воднем, коли побачив можливість застосування цієї технології для зберігання електроенергії. Він став пасивним акціонером Highview, однієї з компаній, що будують електростанцію потужністю 50 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка