Біля Краматорська мають намір встановити 15 потужних вітрогенераторів українського виробництва

У селищі міського типу Ясногірка, розташованому біля Краматорська, мають намір встановити 15 вітроенергетичних установок потужністю 4,5 МВт кожна.

Вітрогенератори будуть виготовлені на виробничому майданчику краматорського заводу "Фурлендер Віндтехнолоджі", передає Восточный проект.

Як зазначив на громадських слуханнях щодо будівництва вітропарку заступник директора з комерційних питань ТОВ "Фурлендер віндтехнолоджі" Юрій Шевченко, перші вітроенергетичні установки українського виробництва мають висоту щогли 120 метрів, діаметр ротора - 151 метр. 

«Стінку щогли, яка при фундаменті має товщину 65-70 мм, можна порівняти з танкової бронею, - пояснює він. - Кожна ВЕУ потужністю 4,5 МВт здатна виробляти 17 000 000 кВт-год електроенергії і здатна забезпечити електрикою у середньому 3 500 домогосподарств».

Управління вітроенергетичними установками здійснюватиметься з розташованого у Краматорську диспетчерського пункту, до якого підключені і ВЕУ, розміщені у Миколаївській, Донецькій, Луганській області та Республіці Казахстан.

«Вітропарк працюватиме автономно, - розповів Юрій Шевченко. - Автоматика самостійно прийматиме рішення про зупинки та пуски: якщо буде штормовий вітер, то установка зупиниться, контроль доступу на об'єкт здійснюватиметься електронікою через диспетчера».

Найближча ВЕУ буде встановлена на відстані 1200 метрів від житлових будинків. На відстані 1000 метрів установка видаватиме шум у 38,7 dB, тоді як в Україні допустимі норми шумового фону на території житлових забудов становлять 55 dB – вдень і 45 dB - вночі. Для порівняння, шум від мікрохвильовки - 50 dB, пилососа - 60 dB, постріла - 120 dB.

На слуханнях піднімалося і питання про наявність вібрації від ВЕУ, а також електромагнітного випромінювання, що впливає на комах і тварин. Втім, при обертанні лопатей 10-12 об\хв. і загальній масі фундаменту 800 тонн вібрації грунту виключені. За твердженнями екологів, постраждати від вітроенергетичної установки можуть лише великі птахи від зіткнення з лопатями.

У короткостроковій перспективі планують встановити три вітроенергетичні установки, решту - протягом наступних трьох років. Монтаж першого вітрогенератора мають намір розпочати до кінця року і ввести в експлуатацію навесні 2019 року.

Сьогодні у Краматорську працює єдиний на пострадянському просторі завод, який за ліцензією німецької компанії «Fuhrlander» виробляє вітроустановки мультимегаватного класу. Початок випуску вітрогенераторів потужністю 4,5 МВт з діаметром ротора - 151 метр – це ноу-хау. Сьогодні на європейському материку взагалі немає турбін з таким діаметром ротора, а у Німеччині аналогічний показник у новітніх турбін не перевищує 130 метрів.

Сьогодні у Краматорську на базі декількох заводів проектуються, виготовляються і збираються 90% технологічних складових турбіни вітрогенератора - коробка передач, генератор, трансформатори, вежа, вали, редуктора. 

З 2010-го року компанія побудувала для України понад 80 ВЕУ, більше половини яких зібрані на українських підприємствах з національними комплектуючими.

ТОВ "Фурлендер Віндтехнолоджі" має ряд реалізованих проектів, як на території України, так і за кордоном - один з найбільш успішних у Казахстані: вітропарк "Єрейментау" загальною потужністю 45 МВт. Українські установки працюють на 10% краще, ніж було заплановано, а сам вітропарк називають національною гордістю Казахстану. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка