Біля Харкова будують демонстраційні біогазові станції на звалищному газі та відходах тваринництва

На території Роганської об'єднаної територіальної громади, що біля Харкова, встановлюють біогазову станцію на сміттезвалищі, будують біогазову установку для утилізації органічних відходів птахівництва, рослинництва та харчової промисловості та переобладнують газову котельню тютюнової фабрики котлами на біомасі.

Як зазначив виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластеру Станіслав Ігнатьєв, три пілотні проекти стануть основою для діючого демонстраційного простору відновлювальних джерел енергії, передають Харьковские Известия.

«Ці об’єкти популяризуватимуть використання відновлювальних джерел енергії бізнесом та місцевими громадами, - говорить він. – Наразі ведеться робота щодо проектування сонячної електростанції потужністю 6,2 МВт, а також, - вітропарку: вже проведено дослідження вітропотенціалу на даній території».

Зокрема, в рамках проекту з будівництва біогазового комплексу на території Роганського полігону твердих побутових відходів у балці Писаренків яр пробурено 52 свердловини для збору метаноємної газової суміші. Забудовником виступає спільне українсько-німецьке ТОВ "Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього середовища".

Система свердловин поєднується між собою 8,2 км поліестерового гнучкого трубопроводу, який стійкий до активної ерозії під дією фільтрату полігону ТПВ, а також, можливих зсувів та деформацій товщі звалища.

Для виробництва електричної енергії використовується когенераційна установка контейнерного типу "Vinci Environmental"(Франція) із надбудованим рекуператором теплової енергії. Рекупераційна установка використовується через відсутність кінцевого споживача теплової енергії біля майданчику генеруючих потужностей.

Когенераційна установка розрахована на виробництво 2 МВт-год електричної енергії у рік, проте буде використовуватися крейсерський хід агрегатів у 1,8 МВт. Електрична енергія через власну трансформаторну станцію подається у діючу мережу Харківобленерго - до лінії Безлюдівка-селище Східне.

Наразі для виробництва електричної енергії та продажу її за «зеленим» тарифом отримана вся необхідна дозвільна документація, а установка під'єднана до електричної мережі.

У рамках проекту з будівництва біогазової установки "Рогань біогаз" для утилізації відходів птахівництва, рослинництва та харчової промисловості виробничої зони "Рогань" міста Харкова та Харківського району використовуються для анаеробного збражування ферментні бактерії четвертого покоління, які можуть продукувати метаномістку газову суміш із відходів птахівництва, що до цього часу було неможливо.

Проект є власністю польсько-української компанії ТОВ "Рогань біогаз", яка заснована Харківським енергетичним кластером та спількою "ПолУкрНатураль Сістемс" (Республіка Польща).

Технологія біогазової установки - це ноу-хау Люблінського католицького університету (Республіка Польща), яка захищена 12 міжнародними патентами.

Зараз відходи переробки: шкіру, внутрощі худоби, кістки, мертвих птахів та тварин - вивозять до Куп'янського ветеренарно-санітарного заводу, де біомаса кремується природним газом. З моменту пуску проекту, біомаса буде утилізуватися із біологічно-активними речовинами, виробляючи електричну та теплову енергію, а також, біологічні екологічно безпечні добрива.

Теплова енергія когенераційної установки буде направлятися у літній час для використання у зерносушарки, яка будується поруч, а у зимовий період - для опалення тепличного господарства, яке будується на сусідній земельній ділянці. Проектна потужність когенераційної установки - 2,8 МВт.

Когенераційна установка розрахована на виробництво 2,5 МВт-год електричної енергії у рік, протее буде використовуватись крейсерський хід агрегатів у 2,3 МВт. Електрична енергія через власну трансформаторну станцію подаватиметься у діючу мережу «Харківобленерго» - до лінії Безлюдівка-селище Східне. На даний момент для виробництва електричної енергії та продажу її за зеленим тарифом отримана вся необхідна дозвільна документація, а установка під'єднана до електричної мережі.

У рамках проекту з модернізації газової котельні ПАТ "Філіп Морріс Україна" будуть встановлені 2 твердопаливні котли по 1,2 МВт на пелетах з відходів соняшника.

Соняшник збиратимуть на 1,2 тис. га ріллі, розташованої навколо фабрики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка