Біля Бурштинської теплоелектростанції встановлять п’ять станцій моніторингу повітря

У містах Галичі і Бурштині та у трьох селах Бовшеві, Задністрянську, Більшівцях, що межують з територією Бурштинської теплоелектростанції, встановлять станції моніторингу якості повітря.

Про це повідомив координатор проекту «Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City» у Івано-Франківську Олексій Трелевський, передає Kurs.if.ua.

"Разом з екоактивістами встановимо станції моніторингу якості повітря в Бовшеві, Бурштині, Більшівцях, Задністрянську та Галичі – це зони найбільшої загрози забруднення повітря поблизу Бурштинської ТЕС, - каже він. – П’ять станцій он-лайн моніторингу 24 години на добу по дрібнодисперсному пилу, температурі, вологості та тиску інформуватимуть про пиління золовідвалів та забруднене повітря".

Екоактивіст звернувся до громади з проханням допомогти знайти відповідальних людей, в оселях яких є wifi для підключення станцій.

«Хто може розмістити в себе станцію чи має хороших друзів – пишіть в приват, - зазначив Олексій Трелевський. - Прилади вже готові, і ми маємо підтримку керівників цих громад щодо спільних дій у встановленні приборів якості повітря».

Олексій Трелевський зазначив, що сенсори, які розробили техніки з Івано-Франківська, кожну хвилину зчитують повітря. «Лазерний сенсор просвічує його і висвічує концентрацію дрібнодисперсного пилу, - пояснює він. - Тобто, кожну хвилину можна буде моніторити якість повітря, бо дані записуються онлайн».

Цей проект підтримав і Михайло Ковтун, директор КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

28 та 29 червня в селі Демешківці на золовідвалі №3 Бурштинської ТЕС, де проводилися роботи з реконструкції, сильний вітер підняв кількаметрові хвилі золи та пилу. За технологією зола на відвалі мала бути зволожена. На час “пилової бурі” води на золовідвалі не було. Очевидці викликали на місце поліцію та районну владу, в пыдсумку золовідвал поливали районні пожежники.

Проект громадський моніторинг стану якості повітря Eco City розробили робототехніки в середині 2018 року та створили першу в Україні мережу онлайн-моніторингу стану якості повітря у місті Івано-Франківськ. Цікаво, що розробниками проекту є юні робототехніки з Івано-Франківська: Дмитро Обухов (15 років), Богдан Фіцак (17 років), Андрій Крохмалюк (17 років), Володимир Врюкало (13 років) і Мар’ян Врюкало (11 років). Хлопці розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino.

Згодом учасники проекту автоматизували та синхронізували роботу сервера https://eco-city.org.ua/ для можливості виведення та опрацювання даних з великої кількості станцій моніторингу. Це дало поштовх до розширення мережі громадського моніторингу якості повітря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка