Білоцерківський учнень розробив вітрогенератор нового типу

Учнівська тяга пізнання незвіданого дозволяє дивитися на світ техніки по-новому і знаходити нові технічні рішення. До таких відноситься й учень, а заодно і молодий науковець Малої Академії Наук, Назар Карпенко. Він розробив імпелерний вітрогенератор.

Використанням вітру займаються давно і для різних потреб. Єгипетські мореплавці ходили під вітрилами, використовуючи потужні вітри. Використовували вітер і для нагнітання повітря в музичний інструмент – орган. Енергетичний потенціал вітру в Україні – 330 мільярдів кіловат. Ця кількість перевищує в 6 разів встановлену потужність всіх електростанцій країни.

Читайте також: Вітрогенератор без лопатей

Шкільний винахідник зробив електрогенератор на основі вітру, котрий може працювати і при малій швидкості вітру. Це суттєва перевага такого вітряка, адже середньорічна швидкість вітру в Україні менша від тих швидкостей, при котрих вітрогенератори можуть працювати на номінальній швидкості. Вітрогенератор Назара може стартувати при швидкості вітру 1,5 м на секунду. Для цього він розробив спеціальне сопло. Воно буде вловлювати слабий вітер й надаватиме йому прискорення.

Читайте також: Українські вчені розробили нанотехнологічне поглинаюче покриття для сонячних колекторів

Ще однією інновацією є імпелер. Це лопатева машина, укладена в кільце. Конструкція значно зменшує перетікання повітря на кінці лопатей, а отже знижує втрату потужності.

Номінальна потужність вітрогенератора Назара Карпенка - 1,5 кВт. Для цього потрібне колесо діаметром 3 метри. Встановлювати потрібно на 10-метровій висоті. Учень розробив захист проти великих вітрів за допомогою компенсуючої пружини.  

Перший вітрогенератор учень з батьком виготовили для власного використання. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка