Білоруський кишеньковий електрогенератор зібрав на Kickstarter понад €70 тис.

19-річний уродженець Гомеля Михайло Вага розробив кишеньковий електрогенератор HandEnergy, що набув популярності на платформі Kickstarter і зібрав 71333 євро із необхідних 50 тисяч, пише Charter97.org.

Генератор має форму кулі, яку варто лише покрутити в руці, що вона почала збирати енергію. Щоб повністю зарадити смартфон (з акумулятором на 2000 мАг), кулю слід крутити протягом 2 годин 24 хвилин (якщо одночасно крутити кулю і заряджати телефон, час зарядки збільшується на 30%). Хоча електрогенератор найкраще підійде для зарядки пристроїв у дорозі або в екстрених випадках – ємність батареї в HandEnergy – 1000 мАг.«Технологія досить слабенька для зарядки мобільних пристроїв, – пояснює Михайло. – Це незручно: у вас просто відвалиться рука постійно натискати. Тим більше м'язи будуть втомлюватися, а зупинятися не можна».

У генераторі HandEnergy енергію на статор передає магнітний ротор (цим він відрізняється від «важелевих» зарядок). Повільно обертаючи кулю рукою, цей ротор робить близько 5000 оборотів за хвилину. На виході – 5 В, 1 А. Вартість пристрою – близько сотні євро (китайські «важелеві» зарядки коштують всього кілька доларів).

Михайло Вага два роки тому вже представляв свою розробку на іншій краудфандінговій платформі (Indiegogo), але тоді йому вдалося зібрати менше тисяч доларів. У 2016-му на Kickstarter його пристрій зібрав вже понад €70 тис. Михайло каже, що ідея цієї розробки виникла в нього ще в школі. Разом з друзями він займався конструюванням, маркетингом і дизайном електрогенератора, тож тепер є команда, яка розраховує на масове виробництво HandEnergy. На це потрібні великі інвестиції, адже зібраної на Kickstarter суми має вистачити лише на тестову партію пристроїв.

«Я живу в Білорусі і поки що збираюся тут залишитися. Ми хочемо зробити маленький заводик в Білорусі», – каже Михайло.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка