Білорусь збудує дві потужні гідроелектростанції до 2018 року

До 2018 року Білорусь побудує на Західній Двіні перші дві великі гідроелектростанції - Полоцьку і Вітебську ГЕС.

Як зазначає перший заступник міністра енергетики Леонід Шенець, зведення Полоцької гідроелектростанції потужністю 21,75 МВт планується завершити у 2016 році, передає Белта.

«Проект реалізується спільно з російською стороною - генеральним підрядником виступає російське ВАТ «ВО «Технопромекспорт», - підкреслив чиновник. - Роботи на станції тривають у плановому режимі і наразі немає передумов для перегляду термінів здачі об’єкта в експлуатацію".

Передбачається, що Полоцька ГЕС, на якій змонтують п'ять гідрогенераторів, буде щорічно виробляти 111,4 млн кВт-год електроенергії для задоволення потреб Полоцького району. При цьому станція заощадить 35 тис. тонн умовного палива. Полоцьку ГЕС, зведення якої почалось у 2011 році, раніше планували ввести в експлуатацію у 2015 році.

В той же час будівництво Вітебської ГЕС потужністю 40 МВт завершиться у 2017 році. Зведення об’єкту, яке стартувало у квітні 2013 року, здійснює китайська інженерна компанія з електроенергії «CNEEC». До кінця 2015 року китайці планують перекрити обвідний канал і повернути річку у русло. Зараз на ГЕС працює близько 300 китайських і 50 білоруських будівельників.

Станція дозволить виробляти 138 млн кВт-год у рік і повністю задовольняти потреби Вітебського району в електроенергії. Передбачається, що ГЕС щорічно економитиме 42,6 тис. тонн умовного палива, або 7,6 млн доларів.

Реалізація проекту, який передбачає створення каскаду з чотирьох гідроелектростанцій на Західній Двіні – Полоцької, Вітебської, Бешенковічської та Верхнедвинської ГЕС сумарною потужністю 125-130 МВт – суттєво знизить залежність Білорусі від імпортної вуглеводневої сировини.

Леонід Шенець також наголосив, що у 2016-2018 роках квоти на створення установок з використання відновлюваних джерел енергії складають 215 МВт. Зокрема, найбільша частка квот припадає на енергію води - 82 МВт, далі йде енергія вітру - 50 МВт, енергія деревного палива та інших видів біомаси - 36 МВт, енергія біогазу - 32 МВт та енергія сонця - 15 МВт.

Сьогодні у Білорусі працює понад 30 малих ГЕС загальною потужністю трохи більше 30 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка