Білорусь відмовиться від великих пластикових пляшок для пива, соків та води

У Білорусі планують відмовитися від пластикової тари для напоїв об'ємом більше літра,

Як зазначив начальник управління регулювання поводження з відходами Головного управління регулювання поводження з відходами, біологічного та ландшафтного різноманіття Вадим Демко, заборона торкнеться не лише пластикових ємностей для пива та безалкогольних напоїв, й півтора-, дво - і п'ятилітрових бутлів для води, передає sputnik

"Планується для розливу алкогольних, слабоалкогольних і безалкогольних напоїв застосування тари ємністю не більше 1 літра, - зазначив він. - Вода, газовані напої і пиво в пластиковій тарі ємністю півтора і два літри зникнуть з магазинів до кінця нової п'ятирічки, а то і раніше".

Для здійснення цього кроку Білорусі необхідно внести зміни у технічні регламенти.

Рада міністрів на минулому тижні прийняла постанову No7, якою затвердила план поетапного переходу на екопакування. Документ передбачає введення нових обмежень щодо використання пластику з 2021 року. Зокрема, під заборону потрапляють певні види полімерних матеріалів у вигляді упаковки.

"В даний час опрацьовується із зацікавленими органами держуправління перелік полімерної упаковки, яка буде заборонена до використання, - заявив представник Мінприроди. - Сподіваємося, що перелік буде вже у першій половині цього року".

Серед інших кроків, які могли б посприяти скороченню пластику, - перехід на багаторазову упаковку. «У великих торгових об'єктах вже є альтернатива одноразовим поліетиленовим пакетам, відбувається поетапне заміщення полімерної упаковки, - говорить Вадим Демко. - Будемо прагнути до 100% заміщення, але про терміни поки говорити рано".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка