Білорусь створює піково-резервні енергетичні джерела для вітрових і сонячних станцій

У Білорусі створять піково-резервні енергетичні джерела на базі газотурбінних установок Siemens SGT-800.

Маштабний проект також сприяє декарбонізації економіки і переходу на нову структуру енергетики країни, передає eprussia

Об'єкти побудують на майданчиках діючих теплоелектростанцій РУП "Мінськенерго", "Брестенерго" і "Вітебськенерго".

На Мінській ТЕЦ-5 діятиме газотурбінна електростанція (ГТЕС) потужністю 300 МВт у складі 6 газотурбінних установок SGT-800, на Березівській ГРЕС-ГТЕС - 254 МВт (5 турбін), на Лукомльській ГРЕС-ГТЕС - 150 МВт (3 турбіни), на Новополоцькій ТЕЦ-ГТЕС-100 МВт (2 турбіни). Передбачається, що напрацювання кожного пікового енергооб'єкта складе приблизно 700 годин на рік і до 350 запусків з холодного стану.

Нові потужності націлені на підвищення надійності і гнучкості енергосистеми країни. Газотурбінні енергоблоки будуть використовуватися в якості резерву як для існуючої інфраструктури, так і для майбутніх вітрових, сонячних і атомних електростанцій.

Комплексний постачальник обладнання та генеральний підрядник будівництва - компанія Siemens Energy AB. Повний обсяг поставки включає 16 турбін з генераторами, газоприймальні станції, дотискні компресори, обладнання високої, середньої і низької напруги, а також системи управління PCS7.

В рамках цього проекту російська компанія "Енергаз" спільно зі швейцарським партнером Enerproject SA поставить для Siemens комплект обладнання газопідготовки і паливопостачання - газоприймальні станції (пункти підготовки газу, ППГ) і газокомпресорні станції.

Чотири ППГ "Енергаз" (по одному на кожну пікову ГТЕС) встановлять на живильних трубопроводах для фільтрації, комерційного обліку та підігріву паливного газу, що надходить в турбіни енергоблоків. Продуктивність технологічних установок становить від 29 210 до 87 506 кубометрів газу на годину.

Дві газокомпресорні станції Enerproject на Новополоцькому майданчику нагнітатимуть тиск палива з 1 до 3 МПа перед його подачею на ГТЕС-100 МВт. Одинична продуктивність цих блочно-модульних агрегатів - 21 960 кг/год.на інші газотурбінні електростанції вихідний газ надходить під високим тиском (близько 3 МПа), що виключає необхідність його компримування.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка